Bulharská skladaná torta fotorecept

mracik9 - fotkamracik9, 19. júna 2013
Bulharská skladaná torta (fotorecept)
Foto: mracik9

V chladničke zostala smotana na šľahanie,tak som rozmýšľala čo s ňou.Niet nad staré dobré zošity v ktorých sa stále nájde nejaký recept z Zobraziť celý popisV chladničke zostala smotana na šľahanie,tak som rozmýšľala čo s ňou.Niet nad staré dobré zošity v ktorých sa stále nájde nejaký recept z minulosti.Skontrolovala som ostatné suroviny a je rozhodnuté. Tento recept som si nevymyslela,ale ho mám z časopisu z roku 1987.

8
porcií
35 minút
príprava

Suroviny

3 ks
2 PL
1 čl
300 g
3/4 l
4-5 PL
1/2 l




Postup

  1. 1

    Vajcia rozšľaháme,pridáme k nim cukor,osiatu múku do ktorej sme pridali sódu bikarbonu,postupne prilievame mlieko a dôkladne premiešame, aby sa nám neurobili hrudky.Z cesta upečieme 10 až 12 palaciniek,záleží od veľkosti panvice.

    Bulharská skladaná torta (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Po ruke bolo čerstvé ovocie,tak som si uvarila dobrý džem.Do hrnca som dala cukor do ktorého som postupne pridávala jahody,jablko,marhule a višne.Celá kuchyňa rozvoniavala.

    Bulharská skladaná torta (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Chvíľu som to varila,odstavila z ohňa,vychladila a rozmixovala.

    Bulharská skladaná torta (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vyšľaháme si smotanu a ideme nato.Vychladené palacinky kladieme na seba,pričom každú natrieme najprv džemom a potom šľahačkou,takto opakujeme pokiaľ nespotrebujeme všetky suroviny.

    Bulharská skladaná torta (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Potrieme aj vrch a necháme si trochu šľahačky na ozdobu. Je to rýchla torta aj pre neohlásenú návštevu,dá sa konzumovať hneď.

    Bulharská skladaná torta (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Padla tam otázka vraj prečo Bulharská,prikladám dôkaz z roku 1987,ja som to robila veľmi dávno a teraz to padlo vhod.

    Bulharská skladaná torta (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

tiginko
krásna...síce netuším prečo bulharská, my sme robievali podobnú "palacinkovú" , ale to nemení nič na tom, že je výborná
denyany
palacinky veľmi nemusím, ale deti a manžel ich milujú, tak ich možno prekvapím touto tortičkou. použijem čerstvo uvarený jahodový džem. a ešte by ma zaujímalo, prečo je bulharská. nehľadám dôvod na podpichovanie. naozaj som len zvedavá. :-D
gacy
No uuzas :) ja som maškrtnička riadna ale priznam sa ze na palacinky som nikdy nejako extra moc neletela...ale jasne ze ich mam rada. Ked kukam ta na tvoj recept tak ich este len budem milovat !!!! Takto plnim norm.palacinky ale ked.ich bude 10 na sebe tak to je urcie lepsia maakrta ;)
rajo1
super inšpirácia k dnešnému obedíku , vnučka a manžel sa určite potešia ...diky ...:)
mracik9
tiginko,pridala som foto pre doplnenie,ale máš pravdu,bola výborná :))
mracik9
denyany,ja na rozdiel od teba často využívam palacinky na rôzne spôsoby,perfektne sú aj na slano,skús,možno im prídeš na chuť a odpoveď je na poslednej foto,neviem kto to vymyslel,ale urobil to dobrééé :))
mracik9
gacy,určite to vyskúšaj,je to super palacinková dobrotka,nikto jej zatiaľ neodolal,maškrtníčky majú prednosť :))
mracik9
rajo,dúfam že torta mala úspech,u nás po nej zostal iba zašpinený tanier :))
cesminaz
mnami...urcite je to vyborne,take svieze ovocne ;-)) dakujem za receptik KK
mracik9
cesminaz,klasika je dobrá,ale treba ulahodiť aj oku,bola dobrá :))
mracik9
3sandra3,budem veľmi rada, keď si nájde miesto na Vašom stole :))
denyany
@mracik9 , si zlatá, že si pridala aj dôkaz, tak to mi musí stačiť. na tortu sa chystám zhruba o týždeň, potom dám vedieť, čo na to moji palacinkoví maniaci.
mracik9
denyany,dôkaz je dôkaz,ale nie ,ja som rada že sa ti ten recept zapáčil a že ho vyskúšaš,zdravím palacinkových maniakov :))
mracik9
mesiar50,tak tvoja bola určite krajšia a aj lepšia,no táto možno papkáčov poteší :))
mesiar50
@mracik9
V jednoduchosti je krása.A ani ty sa nemusíš sťažovať...
Máš skvelé recepty.A papkáčov poteší..potešila aj mňa.
rajo1
tortička , mala veľký úspech ,ešte raz díky za chutný jednoduchý receptík :)
mracik9
medovnicek,v tej horúčave sa variť veľmi nechce asi nikomu,ale takej dobrotke sa nedá odolať :))
denyany
tak, @mracik9 , torta už je hotová a napoly zjedená. moji palacinkoví maniaci(ozaj by mohli jesť palacinky denne) sa oblizovali dookola hlavy a len spokojne hmkali a mňamkali. pôvodne som chcela urobiť túto tortu až k vysvedčeniu, ale keďže sa tu ochladilo, urobila som ju už dnes. vďaka za výborný nápad.
mracik9
denyany,tak to si ma veľmi potešila,je to jednoduché,ale veľmi efektné a hlavne dobručké jedlo pre palacinkových maniakov :))
ildinka
Aj ja robím podobný -striedam džem s ochuteným tvarohom a zalejem hustým čokopudingom,deti ho zbožňovali.....aj teraz keď majú skoro 30 rokov....
akotak
Aj mne sa veľmi páči, tiež som palacinkový maniak )
mracik9
akotak,som rada že sa ti páči,keď vyskúšaš,určite aj zachutí :))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia