Banánové rezy fotorecept

elysa - fotkaelysa, 15. júna 2013
Banánové rezy (fotorecept)
Foto: elysa

Kúpila som včera banány, ale nebol o ne záujem...Moje deti bohužiaľ ovocie príliš nemusia, až na citrusy, ale tie sú dobré len v zime.Banány Zobraziť celý popisKúpila som včera banány, ale nebol o ne záujem...Moje deti bohužiaľ ovocie príliš nemusia, až na citrusy, ale tie sú dobré len v zime.Banány by dlho nevydržali, tak som ich minula...

40+chladenie minút
príprava
10-12 minút
na 180 °C

Suroviny

3 ks
90 2
90 g
1/4 balíčka
2 ks
Náplň 1:
1 ks
200 ml
2 PL
50 g
200 ml
Náplň 2:
1 ks
150 ml
 na ozdobu




Postup

  1. 1

    Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, zašľaháme práškový cukor a po jednom žĺtky. Metličkou vmiešame preosiatu múku s kypriacim práškom. Plech na pečenie- 22x32cm vyložíme papierom na pečenie, nalejeme cesto a dáme piecť do vyhriatej rúry.

  2. 2

    V mlieku uvaríme vanilkový puding, kryštálový cukor. Do horúceho vmiešame maslo- tu mi to nevyšlo, tak ako som chcela, ale chyba bola odstrániteľná. Maslo som dala kôli tomu, že je riade teplo, aby mal krém nejakú "stabilitu".

    Banánové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Tu ukážem, čo mi z toho vzniklo- chviľková hrôza, myslela som, že začnem odznova...

    Banánové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do vychladnutého som pridala kyslú smotanu a rátala som s tým, že sa hrudky rozšľahajú...Ale nerozšľahali sa celkom, potvory...Šup s tým do mixéra, určite by to šlo aj ponorným, a stal sa zázrak...

    Banánové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Z mixéra vyšiel krásny hladký krém...Dala som ho na chvíľu do chladničky, aby stuhol.

    Banánové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    V chladničke bol len potiaľ, pokiaľ som nachystala vychladnutú piškótu. Stiahla som z nej papier, uložila na dosku, potrela marhuľovým džemom. Poukladala som banány pokrájané na asi 0,5cm kolieska.

    Banánové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Natrela som krém z chladničky a šupla som to nazad do chladničky.

    Banánové rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na vrch som ušľahala šľahačku v prášku podľa návodu...

    Banánové rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Rozotrela som na vrch rezov, posypala strúhanou čokoládou a dala zachladiť.

    Banánové rezy (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

monda
takže predsa sa ti nakoniec ten krém vydaril, koláčik je pekný a musí byť aj dobrej chuti -gratuľujem, banány mám tiež rada.
1x elysa




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia