Vínové pralinky

figovnik - bez fotkyfigovnik, 30. mája 2013
Vínové pralinky
Foto: figovnik

Suroviny

250 g
1 dl
0,3 dl
30 g




Postup

  1. 1

    Potrebujeme: <br /> Na škrupinky a uzatváranie : 24 ks – 250g kvalitnej čokolády. <br /><br /> Na plnku: 1dcl červeného vína (trošku tažšieho), 0,3 dcl smotany na šlahanie, 30g bielej čokolády. <br /><br /> Postup : ako vyliať škrupinku pre pralinky a všetko ostatné sa dočítate tu.

  2. 2

    Príprava plnky : smotanu zahrejeme, čokoládu nalámeme a roztopíme v smotane, pridáme víno a poriadne priemiešame.

  3. 3

    Necháme vychladnúť pri izbovej teplote a potom ešte dáme do chladničky aspoň na 2 hodiny. Plníme pralinky.

Diskusia k receptu

evanaaa
Aj tieto sú úžasné, aj keď nepijem alkohol, leda by mi niekto daroval.....ale aj tak si ich ukladám, nech mám všetky tie tvoje v KK. Mohla by si aj bonboniery vyrábať.
chillinka12
presne, ako pozerám tvoje bomboniky, aj predávat by si mohla, ja by som na to trpezlivosť nemala, ale jedla by som ich velmi rada :D
figovnik
ďakujem pekne za pochvalu ... už nad tým predajom istú dobu premýšlam ... :)
evanaaa
Určite by si mala úspech, veď mnohí zbohatli od "piky"-:)))). A neskôr, už by si mohla aj pomocníkov najať a pomaly rozširovať výrobu, Je síce potrebná investícia, ale aj predpoklad, že pri tvojej kreativite a šikovnosti by sa ti to skoro vrátilo. Taký obchod Bonboniera - by asi nik neobchádzal,DDDD.
figovnik
:) :) ďakujem pekne za podporu a váážne nad tým rozmýšlam !!!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia