Bezlaktozová čokoládová torta

dorenika - fotkadorenika, 22. mája 2013
Bezlaktozová čokoládová torta
Foto: dorenika

Chutná a hlavne bezpečná torta pre ľudí z intoleranciou na laktozu.

6
porcií
10 minút
príprava
20 minút
na 190 °C

Suroviny

150 g
30 g
200 g
2 PL
4 PL
150 g
2 PL
1 balenie
300 ml
1 ks




Postup

  1. 1

    Ja som použila 2 plechy s priemerom 15cm.Všetky suché suroviny okrem pudingu zmiešame spolu a všetky mokré (okrem mlieka) v inej miske.Potom vlejeme vodovú zmes do múkovej a dobre premiešame.Vlejeme do paperom vystlaných plechov (ja som nepoužila a sa mi rozpadol).A dáme piecť na 20min na 190 stupňov.

  2. 2

    250ml mlieka dáme zohriať do hrnca a v 50 rozmiešame prášok spolu s 2PL hnedého cukru.Keď je mleiko horúce vlejeme za stáleho miešania pudingovú zmes,a varíme až dokým nedosiahneme požadovanú hustotu.Prelejeme do misky a necháme vychladnuť.Nakrájame si banán na kolieska.

  3. 3

    Vyberieme plechy s korpusmi a spodný potrieme pudingom a poukladáme naňho banány.Prekryjeme hornou častou ktor posypeme práškovým cukrom. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

slavka11
no neviem ci je bezepecna pre ludi co nemozu laktozu ked si pridala smotanovy puding. Ved v nom je nieco od mlieka!!!!!! a nie je to iba umela aroma
lubjak
Dcera si kupuje praskove pudingy bez laktozy( nie su smotanove), pretoze je aj veganka, tvoj recept vyskusam
afataga
tak potom z coho je smotanovy, ked je bez laktozy? akosi tomu nerozumiem
pusta
@afataga , žiaden bezlaktozový výrobok nie je úplne bezlaktózový, len má výrazne nižší podiel laktozy, než bežné výrobky
smotanová aróma sa využíva v kozmetike, v pudingu o nej neviem. ale vyrába sa smotanový "bezlaktózový" puding všľahaním dusíka - pozri si tieto linky:

 www.akv.sk/index.php?id=300&option=com_content...


 www.glutenfree-eu.cz/shop/bezlaktozove-mlecne-vyrobky/178-be...


pozri zloženie - nie je tam žiadna smotanová aróma, píše sa o prírodnej aróme, nie o smotanovej.
jujoska
pre tych, co nemaju zmysel pre humor: s tou smotanovou aromou to bol samozrejme vtip, @tiginko pochopila :-)
tiginko
tak tak @pusta , netreba hneď všetko za každú cenu rozoberať. Uvoľni sa, nikto ťa tu predsa neskúša :-) Inak @dorenika možno tomu "keksíku" chýba nejaké pojivo, možno obyčajná biela múka, alebo vajíčko, aby sa to nerozpadávalo. Viem si to predstaviť s jahodami (banány nemám rada), asi urobím radost mojej bezlaktózovej dcére. Inak naučila som sa používať tapiokový škrob namiesto pudingových práškov...
pusta
ak nevadí, odpovedala som @afataga
mňa skúšať netreba, nič so m nerozoberala.
dorenika
@tiginko preco biela muka?ma ine ucinky ako ta celozrnna? ci preco?noa ten recept je trochu pozmeneny ale ine o to ze to je egg and dairy free :)
angast
ale tá aróma sa používa do návnady pre ryby . Nevadí to ???
tiginko
myslela som bielu múku kvôli lepku, celozrnná ho má menej. Preto je dobre to troche skombinovať. Ježííš keď ja sa v tých všetkých "free" nevyznám, stačí že doma musím aplikovať laktóza free. Aj to chvalabohu zatiaľ len čiastočne, dcéra zvláda kyslomliečne produkty (vraj ešte má zvyšky laktázy). Tak sorry @dorenika , beriem tvoje vysvetlenie :-)
jujoska
a ja ze som ju prave vymyslela :-)
@angast mozno preto tie ryby zaberaju, lebo si myslia, ze je to kozmetika :-)
dorenika
@tiginko noo ono ja som dva mesiace nepridavala nic lebo som bola na diete trapnej lebo som mala nejake problemy a nakoniec ze mam intoleranciu na laktoz takze ak by v tom pudingu bolo nieco mliecne zistila by som to celkom bezpecne :( a @jujoska :D:D:D:D
afataga
smotanovy puding bez smotany, jahodovy puding bez jahod, tusim uz tomu zacinam rozumiet, to je ako maslove susienky bez masla, sojove mlieko bez mlieka, atd, atd, atd, este ze ja take veci nekupujem
tiginko
@afataga o tebe by istá kňažná povedala ako o povestnej Babičke: šťastná to žena ...
dorenika
@afataga ak by bolo sojove mlieko s mliekom tak by som ho napriklad ja nemohla pit ide o to ze je to nahrada zivocisneho mlieka pre tych ktory su alergicky
zuzanka10
Dakujem za recept...ja okrem vsetkeho "mliekoveho" nemozem aj vajka..takze si ma velmi potesila..urcite vyskusam :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia