Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo fotorecept

nonna - fotkanonna, 21. mája 2013
Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept)
Foto: nonna

Návšteva môjho kamoša ma donútila kreovať recepis z niečoho mäsového. Rozhodla som sa pre pečienky, ktoré sú celkom "ajn-zvaj" hotové, a aby som si Zobraziť celý popisNávšteva môjho kamoša ma donútila kreovať recepis z niečoho mäsového. Rozhodla som sa pre pečienky, ktoré sú celkom "ajn-zvaj" hotové, a aby som si urobila po chuti aj ja, tak som ich dusila s množstvom zeleniny a pripravila na pikantno. Extraktívny, vyzretý Zweigeltrebe, ročník 2005, tiež ochutil jedlo výnimočnejšie, je rozdiel dusiť vo vode a vínku. Kamoš náležite ocenil.

2
porcie
15 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

300 g
2 ks
2 ks
1 ks
2 strúčiky veľké
1,5 dl
cca 20 g
1/2 ČL
1/2 ČL
1/3 ČL




Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny.

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cibuľu pokrájame na tenké polmesiačiky, rajčiny tak isto, cesnak na plátky. Z paprík vyberieme stonku so semeníkom a nakrájame na tenké kolieska.

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pečienky umyjeme, necháme odtiecť, prípadne odblaníme a pokrájame na tenké pásiky o dĺžke 2-3cm.

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na rozohriatom masle sprudka a krátko osmahneme cibuľu. Keď začne voňať, pridáme cesnak a minútku ešte restujeme.

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridáme pečienky, zaprášime ich všetkými koreniami, dobre premiešame chvíľku restujeme.

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Potom pridáme papriku, premiešame, podlejeme 1,0dl červeného vína a prikryté dusíme 15 minút. Ak je treba, podlejeme trochou predhriatej vody.

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pridáme rajčiny, trošku osolíme a dusíme ďalších 5 minút.

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Dolejeme zvyšok vína, premiešame a počas 2 minút dodusíme.

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    HOTOVO!

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Prosím, pochutnajte si!

    Vínnozeleninové kuracie pečienky Ošialenstvo (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

izabella929
presne tak,,,potvrdzujem, že na víne pripravovať čokoľvek je úplne iná chuť.-)) skvelé jedlo...
nonna
@izabella929 - si moc zlatá, ďakujem Ti! Aj tie Tvoje tyčinky sú úžasné, hneď by som si dala.....len kto by mi ich tak krásne napiekol :)
frezia68
Radosť konzumovať dobré jedlo v prírode,či v záhradke :-) pochutila by som si.
nonna
@kecemis - Ďakujem Ti za to slovíčko SKVELE! Vážim si! Daj vedieť, ako dopadla degustácia.
nonna
@mesiar50 - dík za pozitívne ohodnotenie! Treba sprobovať, myslím, že by potešilo chuťové poháriky.
radulienka
No tak, to by som si hneď dala, narobila si mi chúťky, zajtra papkám pečienky na vínku, len na inom, bohužiaľ...
nonna
@radulienka - DANKE! Hlavne, aby to vínko bolo suché a červené, odroda nie je podstatná.
eviana
Pečienky ja veru môžem... a takto na pikantno veru prudko jedlo vyzerajú... chválim :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia