Šľahačkové rezy fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 15. mája 2013
Šľahačkové rezy (fotorecept)
Foto: tatranka

Recept som získala z časopisu Báječná žena.Vždy sa snažím niektorý z uvedených receptov vyskúšať.Je to chutný,ovocný dezert.

70 minút
príprava

Suroviny

Cesto:
3 ks
100  g
2  PL
2 l čl
100 g
2  PL
30  g
Plnka:
500  ml
80  g
120  g
250 g
2  bal.
3  plátky
300  g
300 ml
pár PL




Postup

  1. 1

    Pripravila som si potrebné ingrediencie.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na cesto som vyšľahala celé vajíčka s cukrom.Pridala som olej,múku zmiešanú s kypriacim práškom,pomleté orechy a kakao.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cesto nalejeme na menší plech, natretý tukom a vysypaný múkou.Pečieme vo vyhriatej rúre na 170 stupňov 15-17 minút.Treba cesto napichnúť drevenou špajdlou vyskúšať.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Upečený korpus necháme schladiť

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Po vychladnutí cesta ho pokapeme pár lyžicami uvarenej silnej,čiernej kávy.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Z mlieka,zo zlatého klasu,cukru uvaríme hustý puding.Postupne do neho zamiešame vanilkový cukor.Počas chladenia ho občas zamiešame.Do studeného pudingu pridám,kyslú smotanu a podľa návodu,ako použiť želatinu,vmiešame napučanú želatinu,ktorú roztopíme v kúsku teplej vody.Dobre premiešame s pudingom a kyslou smotanou.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Hmotu nanesieme na korpus.Rovnomerne rozotrieme.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Nech vás nemýlia jahody s broskyňami.Jahody nie sú v recepte no mne sa zvyšovali a chcela som ich použiť.Vznikla mi aj celkom zaujímavá mozaika.No v pôvodnom recepte sa uvádza 300 g zaváraných broskýň.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Ovocie som narezala na menšie kúsky a povtláčala do pudingovej zmesi.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na vrch ovocia nanesieme vyšľahanú šťahačku.Použila som 2 balíčky,podľa návodu.Navŕšime na zákusok.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Nakoniec som zákusok prizdobila trochou práškového kakaa a posekaných vlašských orechov.Dala som ho schladiť.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Tu je rez zákuska.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Tu ešte raz malá rekapitulácia.

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    ...a finálny produkt.Zákusok je to veľmi chutný !

    Šľahačkové rezy (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu

frezia68
Ej, ale robíš chúťky tým šťavnatým ovocným zákuskom,krásny :-) Tiež som poškuľovala po tom recepte,ale som odolala a jahody sme zjedli s trochou šľahačky :-)))
izabella929

Martička, vyzerá aj tak báječne.-)) máme radi tieto zákusky...lebo lyžička zbehne od vrchu nadol, ako po masle...parááádne sú veru.-))
marianna76
Krásne sú Martuška.... a toľko lásky v ňom primiešanej... super... a parádne odfotené... také jasné-slniečkové... moji chlapi by boli nadšení... Naozaj super... možno vložím ovocie medzi cesto a pudingovú zmes... a bez šľahačky... To keby menej poslúchali...
angast
neskutočná krása. Len tri varechárky takéto niečo môžu dokázať.
Nádherný zákusok , fotografie , perfektne spracovaný postup,
skrátka nádhera.
dorisa
Tak toto je recept.....1...krásny......nádherná úvodna fotka
iva63
nádherný koláčik, mňamkový, osviežujúci-:) Ty to vieš tak nádherne zdokumentovať @tatranka...a tá úvodná fotka nemá chybu!
marianne
@tatranka ta fotka je taka krasna,ze chce vyskocit z PC:-) nedalo sa to neotvorit a o chuti nepochybujem..
jerica
no coment :-) koláč nemá konkurenta , osvieženie v horúcom lete akoby si našliel, určite si ho vyskúšam , foto popis perfektné :-) KK
mijaita
Hlubokosklon, krasne, chtela bych takovou sousedku, ktera by mi vzdy dva kousky donesla :-)
irenaw
veľmi fotogenický zákusok a aj zloženie super :-)
lakey
Tak toto je krása a určite aj dobre chutí.
betka11
Ďalší skvelý zákusok od teba,pretvorim do bezlaktozovej verzie a ochutnáme.
ivkagal
Tak to je kraaasa,uložim si ho a najbližšie vyskušam:))
sisuk
parádne rezy, určite vyskúšam. Ďakujem za recept...
srac
Chute Tvojich rcp, obrázky Tvojich zákuskov a čistota Tvojej kuchyne láka, vábi, vyvoláva predstavy úžasných lahôdok, vážená a milá @tatranka - ak prídem do KK k tete Margite, dovolím si Ťa navštíviť a "vyjesť" Tvoje zásoby! -:)))
elysa
ja musím len odporučiť tento chutný koláčik- pochutnala som si na ňom predminulý víkend u mojej svokry...svokra vedela, že mi zachutí- má málo cesta a veľa dobrého krému a také ja ľúbim...
tatranka
Ďakujem za komentáriky.@elysa som rada,že si potvrdila recept,ktorý ponúkam.
@srac nedá sa mi neodpvedať na tvoj milý a vlastne pre mňa veľmi lichotivý komentárik.No viac žasnem že máš tetu u nás v KK.
klaudia968
Pekný zákusok, recept mám tiež, je naozaj výborný.S tým popisom lepšie ako v časopise.
tatranka
@klaudia968 a vieš,že si ma potešila.Vidím,že naozaj sa oplatí dať si záležať na uvedení receptu. Ďakujem.
gionima
Hmmm mnam vyzera tak dobre dnes ho peciem a uz sa neviem dockat
az ho okostujem!
tatranka
@stacy77777 robila som ich prvý krát.Manžel obľubuje rezy s plnkami a aj ovocím.Tieto spĺňali tieto chute,tak prišli na radu.Bola som milo prekvapená,že sú naozaj veľmi chutné.Je to recept z časopisu Báječná žena.
optimista
úžasný zákusok a ešte úžasnejšie ruky, čo ho pripravili a ten popis, nemá chybu. Je skutočne lákávý a tak sa pokúsim aj ja pripraviť sladké prekvapenie pre nás
evanaaa
Váhala som, či mám po toľkých komentároch pridať aj ja ten svoj....@tatranka , ty nikdy nikoho nesklameš, tvoje obrázky receptov akoby mali už svoju značku, stačí sa na ne podívať a to ani nemusím čítať postup, viem, že od teba je všetko dobré. Ako aj tento, iste výborný koláčik - proste, tvoja značka kvality sa nezaprie.!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia