Jarný šalátik pre inšpiráciu fotorecept

aroooo - fotkaaroooo, 14. mája 2013
Jarný šalátik pre inšpiráciu (fotorecept)
Foto: aroooo

Niečím podobným ma raz ponúkla bývalá kolegyňa, s obmenami ho pripravujem každé jarné obdobie-záleží na tom, čo mi dodá záhradka,preto niektoré suroviny dávam podľa Zobraziť celý popisNiečím podobným ma raz ponúkla bývalá kolegyňa, s obmenami ho pripravujem každé jarné obdobie-záleží na tom, čo mi dodá záhradka,preto niektoré suroviny dávam podľa toho, čo je práve v kurze. Podobné už na vareche sú, nech slúži ako pripomenutie, chutí hlavne v horúcich dňoch .

20 minút
príprava

Suroviny

1 hlávka
podľa chuti
podľa chuti pár lístkov
menšia hrsť
podľa chuti pár lístkov
500 g
podľa chuti
podľa chuti
100 g alebo podobný,najlepšie údený




Postup

  1. 1

    Zeleninu a bylinky dobre umyjeme, šalát natrháme na menšie kúsky, reďkovky na polkolieska nakrájame, nakrájame aj bylinky, dáme do misy, pridáme jogurt, trošku osolíme ale pozor, syr je tiež slaný, namelieme na to čierne korenie.

    Jarný šalátik pre inšpiráciu (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridáme nahrubo nakrájaný alebo nastrúhaný syr a jemne premiešame.

    Jarný šalátik pre inšpiráciu (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Po premiešaní dáme do chladničky na 1-2 hodiny schladiť aby sa chute prepojili.

    Jarný šalátik pre inšpiráciu (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Podávame so slaným pečivom, prípadne ako príloha môže byť aj varené vajce, mne chutí len tak, samotný, prajem dobrú chuť.

    Jarný šalátik pre inšpiráciu (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

mesiar50
A pre mňa chutný obed...milá aroooo ,keď dovolíš tak kúsok strojovej šunky a vajce k tomu.Pozdravujem zo Šiah
anina6
takéto šaláty môžem a robievam aj ja, sú vynikajúce a veru je dobre pripraviť si šalát z vlastne dopestovanej zeleninky.
aroooo
@mesiar50 , dobrý nápad, práve si ho dávam, ale tú šunku a vajce položiť len vedľa toho, mám len suchú salámu, idem teda priložiť pár tenkých koliesok, dík za pozdrav a nahliadnutie receptu
afataga
mas zazracnu zahradku, ked dava aj syr :-) inak chvalim, toto je naozaj jarny salat a nie ako ten, co tu ktosi nedavno pridal s mrazenou zeleninou a konzervami
aroooo
semienka netreba, to je trvalka ako aj mčk,soľ, jogurt podobne - trvale cez obchod, jogurt občas aj z domácich zdrojov===::))))
pusta
veľmi osviežujúci chutný šalát.