Jahodový nepečený zákusok

stacy77777 - fotkastacy77777, 10. mája 2013

Experiment na letné mesiace...

40
porcií
40 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

1,5 bal.
200 g
200 g
500 g
2 ks
2 ks
2 ks
1 dl
1 ks




Postup

  1. 1

    Jahodový kompót zmixujeme,rozmiešame vo vode zlaté klasy,vlejeme a uvaríme puding.

  2. 2

    Maslo vymiešame s cukrom a vanilkovým cukrom,pridáme tvaroh a vychladený jahodový puding. Vymiešame mixérom do hladka,zmes je troška redšia.

    Jahodový nepečený zákusok - obrázok 2
  3. 3

    Jahodové želatíny - 2ks rozmiešame asi v 10lyžiciach vody, necháme napučať, nahrejeme-nevaríme. Keď trocha vychladne, vmiešame najskôr zo 2-3lyžice plnky a potom prilejeme k ostatnej. Opäť dôkladne vymiešame mixérom.

  4. 4

    Hlbší plech vystelieme papierom na pečenie, poukladáme sušienky,dáme vrstvu plnky,postup opakujeme. Sušienok boli štyri vrstvy,teda aj z vrchnou.

    Jahodový nepečený zákusok - obrázok 4
  5. 5

    Dáme do chladničky ztuhnúť, najlepšie cez noc. Dobrú chuť...

    Jahodový nepečený zákusok - obrázok 5

Diskusia k receptu

horalka66
šikovnica si :-) akurát som tie sušienky v obchode obzerala a už viem čo s nimi urobím,Koláčik od teba..Dík za inšpiráciu :-)
babkamt
Pekný koláč . Deti sa určite potešia , keď im ho spravím .
danila
krááásny koláč - taký romantický, musím ho spraviť :-)
mia2404
Krásny koláčik ukladám a ked budem mať jahody príde narad aj koláčik :-)
olinka12
Veľmi rada robím zákusky bez pečenia už je uložený určite vyskúšam. Toto aj vyzerá veľmi dobre.....
anka1111
skúsim na záhrade-tam nemám rúru na pečenie.Tento recept príde vhod.Ďakujem.
huhulienka
krásne vyzerá a určite aj skvele chutí .... zajtra si dokúpim suroviny a vyskúšam ....
zdenkas
No teda,máš ho ukážkový.Ukladám a dík za rcp.
iva63
veľmi dobre si to vymyslela, lahodný, svieži zákusok-:)
medovnicek
ten je krásne farebný a recept mi prišiel veľmi vhod, niečo takéto potrebujem urobiť na budúci víkend, takže vďaka
evanaaa
Veľmi pekne to vypadá, ako šablónou vyrezané....a hlavne, chutné. Len škoda, že takéto sušienky na podobné nepečené nepredávajú aj v dia verzii, hneď by ma to pokúšalo spraviť.
evanaaa
Mimochodom, Petit Beurre boli asi najviac kupované sušienky, často som si ich kupovala, neviem, ako chutia teraz, ale pred 40 aj viac rokmi bola cítiť ich maslová príchuť.
stacy77777
@evanaaa - vidíš, to som vôbec nevedela,že tie sušienky majú takú dlhú tradíciu, sú jemné,chutné. A určite sú aj podobné dia sušienky,ktorými môžeš nahradiť tieto Petit...vďaka za komentár, aj všetkým ostatným...:-))
monnr
nejde tam celý kompot aj zo štavou že?
stacy77777
@monnr - idú tam celé kompóty,aj so šťavou,zmixuješ a uvaríš puding /bod č.1/,zhustne to,neboj a aj želatína to istí, dúfam,že sa podarí,pekný deň
monnr
kolacik bol super, všetkým chutil. dakujem za recept
tesi1412
vyskúšam na budúci víkend, bude tu syn s vnučkou, nemusíme piesť a budeme mať mňamku....díky za receptík....
prhlavka
Perfektný! a želatína nebola vôbec treba :D a do rána to pekne zhustlo, kedže je tam maslo, veľmi dobré! ďakujem za receptík
gabika87
Chcem sa opytat, na zaciatku tie zlate kvasy sa zmiesaju iba s 1 dcl vody + ten kompot? Dakujem
stacy77777
áno Gabika, rozmixuješ jahodové kompoty, zlatý klas rozmiešaš vo vode, vleješ a uvaríš puding,nech sa vydarí,pekný deň




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia