Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc fotorecept

elekra - fotkaelekra, 5. mája 2013
Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept)
Foto: elekra

Kuracie prsia na prírodno je klasický recept, ktorý sa dá obmieňať s rôznymi omáčkami. Tentoraz som spravila šafránovú omáčku z bieleho vína. Veľmi Zobraziť celý popisKuracie prsia na prírodno je klasický recept, ktorý sa dá obmieňať s rôznymi omáčkami. Tentoraz som spravila šafránovú omáčku z bieleho vína. Veľmi chutná a efektná aj na slávnostnú tabuľu.

4
porcie
15 minút
príprava
20-25 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks
2,5 dl
1 bal.
100 g
1 strúčik




Postup

  1. 1

    Upravím si kuracie prsné rezne, okorením čerstvo mletým čirenym korením

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    a prudko opražím na rozohriatom oleji.

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na panvici okorením mäso aj z druhej strany. Obrátim a opekám do zatiahnutia aj druhú stranu. Zatiahnuté mäso osolím hrubozrnnou soľou.

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Podlejem kvapkou bieleho vína, ktoré nechám vydusiť. Ak sú rezne hrubšie, môžu sa podliať vývarom alebo teplou vodou a nechať ešte trochu podusiť. Podľa toho, kto má ako mäso rád.

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na wine blanc (vínovú šafránovú omáčku) si dám do kastróla variť 2,5 dcl bieleho vína. Pridám strúčik cesnaku,

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    pridám štipku soli, mleté čierne korenie a privediem do varu. Pridám jeden sáčok sušeného šafranu.

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Víno redukujem asi na polovicu (aj viac). Odstavím z ohňa, vyberiem cesnak,

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    a za stáleho miešania pridám maslo.

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Vytvorí sa krásna hladká omáčka. Podľa potreby dochutím.

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Omáčku po vychladnutí môžeme mierne ohriať, nevariť! U nás bola príloha zemiaková kaša a kapustový šalát.

    Kuracie prsia na prírodno s vínovou šafranovou omáčkou wine blanc (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

sisuk
na túto omáčku sa chystám, zatiaľ som nenašla odvahu. Ale tento fajn receptík zavážil, ukladám, isto vyskúšam
angast
ojojoóóóóój ! Tak s týmto si mi brnkla po mojich poharikoch. Toto
jedlo milujem. A šafranová vínna omáčka - to je sen. Nádhera.
henny44
Super! Vyskúšané,ako príloha bol broskyňový kompót.....to ešte pridalo na chuti :-)
Odporúčam...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia