Kuracie prsia so žihľavou na zelenine fotorecept

gordonko - fotkagordonko, 3. mája 2013
Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept)
Foto: gordonko

....žihlava je vraj zdravá , tak som si dnes na prechádzke natrhal a večeru znej pripravil ..... Zobraziť celý popis....žihlava je vraj zdravá , tak som si dnes na prechádzke natrhal a večeru znej pripravil ..... ( naložil som si 2x )

20 minút
príprava
15 - 20 minút
tepelná úprava

Suroviny

veľa
1 bal.
1 ks
2,5 dl
2 ks




Postup

  1. 1

    žihlavu , ...mal som jej plný sáčik na rožky ........ prepláchneme studenou vodou

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    a dáme ju zabariť do vriacej vody

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    obereme lístky

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    tie si nakrajame na menšie kusky

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    kuracie prsia som si narezal na menšie

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    osolil a okorenil čierným korením

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    a osmahol na panvici

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    na panvici som ich osolil z druhej strany a aj tu som osmahol

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    z chladničky som vybral osolené mlieko čo som mal z nevydarenej výroby syra a prilial 2 - 2,5 dcl

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    no a tyčovým mixerom som to nasekal najemno

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    kuracie prsia sú hotové , vyberieme ich von a na výpek dáme pokrájanú cibulu

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    ... ked je cibula do sklovita pridáme mrazenú zeleninu a pod pokrievkou ju podusíme a prehrejeme

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    pridáme zmixovanú žihlavu premiešame

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    už som iba dosolil .... mal som pripravený cesnak ,ale chutilo to aj bez neho , dokonca tá ližička smatanky čo je na titulnej fotke tam nieje potrebná , viac mi to chutilo aj bez smatanky

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    takže vám prajem DOBRÚ CHUŤ

    Kuracie prsia so žihľavou na zelenine (fotorecept) - obrázok 15

Diskusia k receptu

gabriele
@Gordonko paradny recept...aj ja vyuzivam zihlavu na rozne sposoby...daju sa z nej pripravit naozaj chutne jedla...tato Tvoja kombinacia so zeleninkou je vyborny napad :)
coldbery
mne sa to tiež páči...ja som ešte žihľavu nerobila ,ale od teraz to budem robiť....krásne máš všetko zdokumentované.....keď to vidím som hladná ako vlk....:)
gordonko
@gabriele hezké od Teba , ale nevidím ani jeden Tvoj recept zo žihlavou ...pridaj ich sem nech aj mi sa poučíme a ja nemusim iba ,,blafovať,, ...... pokial je žihlava mladá
valeri
No chlape Ty sa nezdáš :-)), veľmi fajnový recept.
radost
@gordonko
ja som voštvrtok robila dusené mäsové bochníčky+zemiaky+žihľava...žihľavu som obarila vo vriacej vode-celú-teda len vršky som trhala-potom na tuk cibuľu+cesnak-posekanú sparenú žihľavu..zaliala tým vývarom-z nej-dochutila a ende,,,
pred týždňom som robila na spôsob prívarku so smotanou..dávame aj pod vajíčka-praženicu...
alebo:žihľavu dám na dno hrnca-na to zemiaky= variť-scediť a zmiešať=žihľavové zemiaky...
si šikovný...:-)
babidka
@gordonko , potesil si urcite mnohych zihlavovych fanusikov :-) Aj mna .-) Varievam zo zihlavou - pridavam ju teraz vsade kde sa to len kusticok hodi .Ale nezabarujem ju - staci ju naozaj iba mierne podusit na cibulke alebo zamiesat do vriaceho jedla a vypnut ho . To staci na to , aby prestala "zihlavit" :-) a predsa v nej ostalo vsetko to zdrave .
cesminaz
@gordonko mne sa tento recept naozaj velmi paci...mame tu kooooooopu zihlavy,prave v tychto dnoch som rozmyslala,co take by som znej navarila.Ja znej zvyknem varit spenat,vlastne my to volame "ZIHLAVOVY SPENAT",urobis presne ako normalny "spenat"len na miesto spenatu das zihlavu...s vajickom alebo parkou...Ale ty si mi ponukol teraz super napad,takze si pojdem nazbierat cerstvu zihlavu a tvoje jedlo vyskusam ;-))
boxik
Dnes som pokosil toľko žihľavy , že by jej konzumenti prežili tridsaťročnú vojnu.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia