Tvarohovo-pudingové buchty a jablkovo-jahodový koláč s posýpkou

stacy77777 - fotkastacy77777, 28. apríla 2013

Kysnuté koláče sú u nás takmer každý týždeň, len treba občas vymyslieť nové náplne...

100 minút
príprava
35 minút
na 170 °C

Suroviny

1 kg
4 PL
1 PL
100 g
0,5 dcl
2 ks
50 g
450 ml
Náplň tvarohová:
500 g
1 ks
2 PL
1 ks
50 g
Náplň pudingová:
400 ml
1 ks
1 PL
Náplň jablkovo-jahodová :
200 g
150 g
5 PL
2 PL
3 PL
Posýpka:
80 g
3 PL
2 PL
Na potretie:
80 g
1 PL




Postup

  1. 1

    Z droždia,trošky cukru a vlažného mlieka pripravíme kvások,necháme vykysnúť. Pridáme do múky,do ktorej sme primiešali cukor,vanilku,1 malú lyžičku soli,maslo,olej a vajcia. Zamiesime a necháme cesto vykysnúť na teplom mieste.

  2. 2

    Vykysnuté cesto vyklopíme na dosku, rozvaľkáme, menšiu časť necháme na jablkový koláč. Vymiešame si tvaroh s cukrami a žĺtkom a uvaríme čokoládový puding.

  3. 3

    Väčšiu časť rozkrájame na štvorce, plníme z tvarohovej, aj pudingovej plnky po kávovej lyžičke.

    Tvarohovo-pudingové buchty a jablkovo-jahodový koláč s posýpkou - obrázok 3
  4. 4

    Zatočíme a ukladáme tesne vedľa seba,klasické podlhovasté buchty.

    Tvarohovo-pudingové buchty a jablkovo-jahodový koláč s posýpkou - obrázok 4
  5. 5

    Pečieme najskôr na 100°C asi 10minút,potom dopekáme do zlatista na 170°C asi ešte 20minút. Ihneď po vytiahnutí z rúry potrieme roztopeným maslom, do ktorého sme pridali javorový sirup.

    Tvarohovo-pudingové buchty a jablkovo-jahodový koláč s posýpkou - obrázok 5
  6. 6

    Druhú časť cesta vyvaľkáme a dáme na vymastený plech. Vymiešame si strúhané jablká,jahody, pridáme mleté orechy a strúhanku, tie nám vypijú šťavu, ktorú určite jablká pustia a pridáme cukor. Ja som použila jabĺčka aj jahody s jesennej úrody, ktoré som mala zamrazené.

    Tvarohovo-pudingové buchty a jablkovo-jahodový koláč s posýpkou - obrázok 6
  7. 7

    Natrieme na cesto,s múky,cukru a masla urobíme posýpku,rovnomerne posypeme koláč, pečieme rovnakým spôsobom.

    Tvarohovo-pudingové buchty a jablkovo-jahodový koláč s posýpkou - obrázok 7
  8. 8

    Maličké množstvo cesta mi zostalo, tak som urobila také mini osie hniezda. Snáď príde zmena náplne niekomu vhod,prajem dobrú chuť....

Diskusia k receptu

cesminaz
Tvoje buchticky vyzeraju fakt pekne,to cesto sa mi paci ;-) ukladam..
elysa
veru aj tieto buchty deckám urobím...:)...KK




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia