Tatarák z lososa fotorecept

kecemis - fotkakecemis, 27. apríla 2013
Tatarák z lososa (fotorecept)
Foto: kecemis

Kupil som na trhu cerstveho lososa a uz davnejsie som to chcel vyskusat. Oplatilo sa.

20 minút
príprava

Suroviny

500 g
3 PL
1 ČL
2 ČL
3 PL
1/2 ks
1-2 ks
1 ČL
2 PL
1 PL
2 PL




Postup

  1. 1

    Lososa umyjem a odstrnim kozu.

    Tatarák z lososa (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Rozrezem rybu na tensie platky.

    Tatarák z lososa (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Platky som pokrajal na tensie pasiky, ktore potom uz nakrajam na drobne kusky.

    Tatarák z lososa (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do misky si dam rybu, nadrobno nakrajanu cibulu, pretlaveny cesnak, nasekane kapperi, coriander nasekany, wasabi pastu, sezamovy olej, worchester, olej a dobre premiesam.

    Tatarák z lososa (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dobru chut.

    Tatarák z lososa (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

jeery
Losos má skvelé mäso a určite to skusím s drobnými úpravami.Koriander nemusím a losos je dost tučný tak vynechám olej a možná ho zomeliem.Vďaka za recept a inspiráciu.
mracik9
super receptík,len kde zobrať čerstvého lososa :))
daguska
My nemame problem s cerstvym lososom, ale wasabi nezozeniem. Uz som davnejsie chcela tento recept vyskusat, len akosi sa neviem odhodlat, vyzera chutne.
lusinkab
Tak toto ja milujem sice s mansimi upravami co sa surovin tyka ale hocico k tomu das tak je to super. Vyskusam nabuduce podla teba :-) kedze to vyzera neskutocne dobre .
kecemis
Dakujem za komentare, potesili.
@jeery mas pravdu, ale olej pomaha koreninam navsiaknut do masa. Losos je velmi jemne maso, a preto ho nemeliem, nechuti nam to. Ale da sa pokrajat aj na drobnejsie, podla chute. Ako si napisal, je to vlastne na ispiraciu.
@izabella929 kludne sa zastav, odlozil som ti.
anajka
Pastu wasabi bežne dostať v Tescu - azijské oddelenie. Pekný recept, určite vyskúšam.
perla61
A keď mám v mrazničke dva krásne lososové filety? Nepôjde to aj s nimi? Mám na to neskutočnú chuť!!!
kecemis
@perla61 Samozrejme to vyskusaj tak ako napisal mesiar. @mesiar50 ja s tim nemam ziaden problem, naopak som rad. Kazda rada dobra. Aj vdaka casovemu posunu nemozem reagovat okamzite.
mesiar50
@kecemis
Nemusíš sa ospravedlňovať.Ja som si to ani nevšimol.
Vďaka za peknú odozvu.Prajem ti všetko dobré.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia