Pečený lilek s oblohou fotorecept

mijaita - fotkamijaita, 10. mája 2013
Pečený lilek s oblohou (fotorecept)
Foto: mijaita

Suroviny

1 ks
2 ks
4 hrsť
4 PL
1 - 2 strúčiky




Postup

  1. 1

    V troubě nebo na pánvi, na ohni, opečeme celé papriky do černé barvy až se na slupce začnou dělat puchýře. Tak upečené papriky vložíme do plastového sáčku a ještě zavřeme pod pokličku do hrnce, aby se zapařily.

  2. 2

    Velký lilek pokrájíme na silnější plátky po délce. Na oleji zvolna opečeme, osolíme, opepříme. Kdo chce, může lilek osolit a nechat 30´vypotit. Opláchnout, osušit a pak opéct.

  3. 3

    Špenátové listy pár vteřin blanšírujeme ve vařící vodě, osušíme a zakápneme olejem. Pro sebe neblnšíruju, mám ráda syrový špenát.

  4. 4

    Zapařené a zchladlé papriky zbavíme slupky černé a podélně pokrájíme na nudličky nebo čtvrtky, smícháme s kouskem česneku, soli a oleje. Pár kapek citronu podle chuti.

  5. 5

    Mozzarellu nakrájíme na tenké plátky.

  6. 6

    Plátky lilku ozdobíme paprikama, špenátovými lístky a sýrem. Mozarellu a okolí pokapeme bazalkovým olejem (do misky 1 lžící oleje smícháme s posekanou bazalkou) Servírujeme s opečenou bagetou nebo samotné.

    Pečený lilek s oblohou (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

pusta
krásny recept. viem si ho živo predstaviť.
tiginko
krásne jedlo...mne by sa tam pýtali aj nejaké bylinky a ako keby si tam aj nejaké v tom oleji mala, nie?
mijaita
@tiginko ja si vyrábím oleje bylinkové, tohle byl bazalkový. Předpokládám samozřejmě, že chutě si už každý vyladí po svém. Konečně když napíšu k ředkvičkové polévce, že žádné bylinky, musím se smát, když reakce je, že musela bylinky dát :-)
Hlavní je inspirace, pak už každý sám.
tiginko
máš pravdu, len som si nebola istá, či si nechcela dať vyniknúť samotných chutiam v jedle a nedodávať im ďaľšie chute byliniek. Možno to niekedy nie je na škodu, ja používam pár obľúbených byliniek často a teda hlavne na zeleninové jedlá, až ma napadlo, že možno by som mala niekedy vyskúšať bez nich. Obľubujem jednoduché veci, recepty a chute :-) Mne sa zdá, že máš veľmi znalé chuťové poháriky a vytríbený vkus, čo sa týka jedál, preto ma to zaujíma. Ale vidím, že tiež sa bez byliniek sa nezaobídeš :-) Len by si ich možno mohla teda spomenúť v recepte, aby bol kompletný. Samozrejme, to nie je kritika, kdeže :-)
mijaita
@tiginko bylinky miluju stejne jako zeleninu. Ale nedavam je za kazdou cenu. Tady u toho lilku mi krome toho oleje zadna nepasovala a protoze tusim, ze malokdo ma bazalkovy olej, nezminila jsem ho. Mas ale pravdu, jako moznost jsem recept poupravila.
Snazim se recepty upravovat tak, aby byly dostupne pro kazdeho. Ale mnohdy to nejde. Pouzivam, kdyz odmyslim koreni, ruzne oleje ktere si delam sama, ochucene maslo, ktere si vyrabim, gran cucinu smetanu aj a vim, ze kdo to nema, nedocili te chute, jakou recept nabízí.
Pripominky ani kritiky mne osobne vubec nevadi. Kdybych meli vsichni stejne nazory a chute, nebyl by zivot kulinarsky tak pestry.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia