Zapečená mrkva s medvedím cesnakom fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 16. apríla 2013
Zapečená mrkva s medvedím cesnakom (fotorecept)
Foto: babkamt

V nedeľu som si z vychádzky priniesla domov košík medvedieho cesnaku . Ponúkam vám recept . Tento recept som našla nalepený v mojej staručkej Zobraziť celý popisV nedeľu som si z vychádzky priniesla domov košík medvedieho cesnaku . Ponúkam vám recept . Tento recept som našla nalepený v mojej staručkej písanke.

30 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
100 g
4 ks
75 ml
štipka
1 čl
štipka




Postup

  1. 1

    Mrkvu som si očistila , umyla . Nakrájala som ju na kúsky dlhé asi 5 cm , pozdĺžne som ju prekrojila na 3 časti.

    Zapečená mrkva s medvedím cesnakom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Medvedí cesnak som umyla usušila .

    Zapečená mrkva s medvedím cesnakom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do misky som vajíčka , 75 ml kyslej smotany ,soľ , korenie , karí a kmín.

    Zapečená mrkva s medvedím cesnakom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Metličkou som to dobre rozmiešala.Zapekaciu misu som dobre vymastila , poukladala som medvedí cesnak , na to som vejárovite , aspoň som sa snažila , uložila nakrájanú mrkvu a zaliala som ju rozšľahanými vajíčkami.

    Zapečená mrkva s medvedím cesnakom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Piekla som ju na 180 stupňoch asi 30 minút. Pre tých , ktorí sa nezaobídu bez mäsa , sa môže pridať nakrájaná šunka. A kto nemá doma medvedí cesnak , mäže ho nahradiť mladou cibuľkou.

    Zapečená mrkva s medvedím cesnakom (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

tiginko
veľmi zaujímavý a netradičný recept. Zajtra asi vyskúšam, tiež potrebujem minúť cesnak, aby som si mohla nazbierať čerstvý
samanka
toto sa mi páááči, len s tým cesnakom bude problém, nemám zdroj. Ale vyskúšam s mladou cibuľkou...
babkamt
@tiginko ja som bola prvý krát zbierať madvedí cesnak . Na hrádzi sa mi prihovorila mladá pani , ktorá si vypočula náš rozhovor a poslala ma k nej domov , kde mi starký natrhal do košíka a vykopal mi aj s korienkami . Tie som si doma zasadila. @samanka dá sa spraviť aj s mladou cibuľkou . Neveste chutila verzia s medvedím cesnakom.
tiginko
ďakujem za inšpiráciu na dnešnú večeru. Ja som si tvoj recept trošku upravila: na spodok pomasteného zapekacieho taniera Crisp som rozložila plátky sušenej šunky, lístky cesnaku som nasekala a zmiešala so 6 vajíčkami a s kúskom nastrúhaného plesňového syra Brie a so smotanou, ochutila ako ty, na to som poukladala na kolieska nakrájanú mrkvu a ešte posypala mojím obľúbeným slovenským syrom parmezánového typu Vršatec. Zapekala som 12 min v mikrovlnke na programe Crisp, ktorý mi jedlo zapiekol pekne zo spodu a zagriloval zvrchu. Upravila som trochu aj množstvá surovín, mne sa na tie 4 vajíčka zdalo množstvo cesnaku a mrkvy veľa, chcela som to mať viac vajíčkovo-syrové. Naozaj výborné!


babkamt
@tiginko v prvom rade ti ďakujem za to , že si recept vyskúšala a poslala si fotky . Tvoje dotvorenie receptu sa mi páči . Upečiem podľa tvojej vylepšenej verzii. Recept mám nalepený v najstaršej písanke . Bol vystrihnutý z časopisu , hoci už neviem z akého . Aj oči jedia . Ty máš jedlo krásne farebné .




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia