Orechové rohlíky, pizza rožky z jedného cesta fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 29. apríla 2013
Orechové rohlíky, pizza rožky  z jedného cesta (fotorecept)
Foto: babkamt

Moji chlapi majú radi pizza rožky . Ja som si pre seba spravila orechové rohlíky . Takže sme boli všetci spokojní.

20
porcií

Suroviny

350 g
250 g
200 ml
1 ks
štipka
Orechová plnka :
200 g
podľa chuti
štipka
1 ks
Na slané rožky :




Postup

  1. 1

    Z hladkej múky , masla , 200 ml kyslej smotany a štipky soli som zarobila cesto večer . Do rána som ho nechala v chladničke. Ráno som ho rozdelila na 4 časti .

    Orechové rohlíky, pizza rožky  z jedného cesta (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    V kastróliku som prevarila 100 ml vody s cukrom . Pridala som mleté orechy , škoricu a štipku anizu .Kto chce , môže pridať hrozienka namočené v rume . Nechala som orechy vychladnúť.

    Orechové rohlíky, pizza rožky  z jedného cesta (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cesto som rozvaľkala do kruhu na hrúbku 3 - 4 mm . Radielkom som ho rozdelila na 8 častí . Z orechovej masy som spravila šúľky . Položila som na trojuholník cesta , od širšej strany som ho zrolovala .

    Orechové rohlíky, pizza rožky  z jedného cesta (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Spravila som rohlíčky . Tie som položila na plech vystlaný fóliou na pečenie .

    Orechové rohlíky, pizza rožky  z jedného cesta (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Zo zvyšku cesta som spravila pizza rožky . Cesto som potrela kečupom , posypala pizza korením , položila plátok syra , salámu . Cesto som zvinula , potrela vajíčkom . Až teraz som si uvedomila , že som na vrch mohla dať nastrúhaný syr .

    Orechové rohlíky, pizza rožky  z jedného cesta (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Tieto rohlíky som piekla zo suchého salámu , už sa nepamätám akého . Každý dá taký aký má rád , alebo čo má doma .

    Orechové rohlíky, pizza rožky  z jedného cesta (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Tu sú už oba plechy pripravené na pečenie .Rúru som vyhriala na 180 °C , piekla som ich asi 20 minút .

    Orechové rohlíky, pizza rožky  z jedného cesta (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Upečené orechové rohlíky som posypala práškovým cukrom zmiešaným s vanilkovým cukrom .

    Orechové rohlíky, pizza rožky  z jedného cesta (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

cesminaz
Cize 4x8=32ks,podla vypoctou ti vyslo 32 rozkov z tejto jednej davky? Ale malicke,ze? Vyzeraju velmi chutnucko,aj cesto vyzera velmi dobre ;-) ukladam KK dakujem
ancicka
Môj má zasa rád sladké,takže ja robím stejnaké.Tvoje vyzerajé pekné,také by bodli na raňajky.
babkamt
@kikishinka vyskúšaj , napíš , či si bola spokojná . Aj naša @ancicka ti potvrdila , že robí takéto .@cezminas áno , robila som malé rohlíky .@stacy77777 po maľovke som nemala čas pridávať recepty . No to , čo som varila a piekla som aj fotila . Teraz to pridávam postupne . Preto sa môže zdať , že nič iné nerobím , len stojím v kuchyni a varím .
nika72
uložené v KK super rožteky určite vyskúšam máš skvelé recepty :-)
izabella929
no krása,,,,) všetky, ako by ich jedna mater mala...krásne rovnaké, pekne upečené,,,chválim ťa.-))
matzuz
Jak počítam, tak počítam, ja tam vidím 3x8 a 3x8, nieeee? a z jednej dávky? Nie je to z kila múky?
babkamt
@matzuz ja som robila cesto z 1,5 dávky .Ale do surovín som písala hmotnosť na jednu dávku . Každý si ju predsa môže upraviť podľa svojich potrieb . Nie raz si upravujem množstvo surovín najmä pri koláčoch . Často pečiem z polovičnej dávky - stačí to pre dvoch ľudí .




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia