Guľáš z mladého diviaka

listickakmotricka - fotkalistickakmotricka, 12. apríla 2013

Takto si predstavujem poctivý český "hospodský gulášek".

Suroviny

cca 500 g
200 g
1  PL
1  dl
1 PL
1 strúčik




Postup

  1. 1

    Maso z mladého diviaka umyjeme a nakrájame na kocky. Cibuľu nakrájame nadrobno a približne 15 minút opekáme na masti. Ja používam domácu masť z diviaka. Cibuľa nesmie byť spálená, ale do zlata opražená.

    Guľáš z mladého diviaka - obrázok 1
  2. 2

    K dozlata opečenej cibuli pridáme 1 polievkovú lyžicu hladkej múky a krátko opražíme.

    Guľáš z mladého diviaka - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme mletú červenú papriku, zamiešame a zalejeme paradajkovým pretlakom. Používam domáci paradajkový pretlak, ktorý má nezameniteľnú chuť a voňu.

    Guľáš z mladého diviaka - obrázok 3
  4. 4

    Domáci paradajkový pretlak je riedky, nemusíme pridať vodu.

    Guľáš z mladého diviaka - obrázok 4
  5. 5

    Pridáme maso, zamiešame a podlejeme horúcou vodou. Ochutíme rascou, mletým čiernym korením, nasekaným cesnakom a soľou. Podľa chuti možeme pridať čerstvý, alebo sterilizovaný feferón. Za občasného miešania dusíme približne hodinu. Počas dusenia podlievame podľa potreby vodou. Keď je maso makké dochutíme majoránkou.

    Guľáš z mladého diviaka - obrázok 5
  6. 6

    Podávame s žemľovou knedľou, alebo s chlebom. Guľáš je chutný posypaný nasekanou cibuľou. Dobrú chuť.

    Guľáš z mladého diviaka - obrázok 6

Diskusia k receptu

používateľ nemá avatar
hag
hag
Fajnovka. Ale ja by som tú múku vynechala úplne.
rennatte
ja mäso oprazim na cibuli aby sa zatiahlo a dusim bez vody len vo vlastnej stave aspon pol hodiny aj viac a az potom pridam pretlak a vodu, polovicu davky cesnaku davam pri duseni a polovicu pred dovarenim a musi byt aj vela stavy a poctiva domaca zemlova knedla
listickakmotricka
V Čechách pripravujú hospodský guľáš často tak, že opraženú cibuľu zalejú pretlakom, pridajú maso a trošku podlejú. Keď pripravujem PERKELT dusím maso vo vlastnej šťave a zeleninu, cesnak a pretlak pridávam v polčase. Ale guľáš, perkelt, paprikáš a český guľáš majú odlišné postupy prípravy.
angast
možno v nejakej českej hospode sa sa takto varí mäso vo vode ,ale
normálne sa orestuje na cibuľke , mäso sa zatiahne a dusíme ho pokiaľ nepustí šťavu. Necháme ešte chvíľu dusiť na slabom plameni pokiaľ nebude polomäkké a až potom pridáme /vývar, pivo , víno ,
vodu/ a ostatné ingrediencie. Múku do gulášu nedávam.
vlastimila
Guľáš vyzerá úžasne. Tak ma inšpiroval, že ho idem dnes vyskúšať. Pridám len trochu sušených hríbikov . A dám aj trochu múky na zahustenie. Už sa teším ako bude všetkým chutiť
brano24
Je to BAŠTA. Ja mám však trošku iný postup a múku v guláši nepoznám. Do cibuľky dám hneď celú rascu a s ňou ju pražím do zlata. Potom dám čierne korenie, po chvíľke papriku, krátko orestujem aby nezhorkla a pridám mäsko, ktoré hneď zasolím, nech pustí šťavu. Zasypem cesnakom a vo vlastnej šťave dusím do mäkka ....v polovici pridám ošúpané paradajky a trochu horčice. Pred koncom červené víno......a ide sa na to
babidka
Aj ja sice robievam gulas z diviaka trochu "naopak" ako ty ....ale skusim aj takto .Ved co ak bude lepsi ako moj ? Myslim si , ze nikto z nas nema "patent" na ten najpravejsi , jedinecny , najsamlepsi gulas :-) A este k tomu dodam - kazdy mame inu chut , kazdemu z nas chuti nieco ine . Ja napriklad nechcem v gulasi ani horcicu ,ani pivo ci vino . Moj muz ma rad gulasi posypany surovou cibulkou .Dcera zasa pridava do gulasu farebnu papriku lebo jej manzelovi to takto chuti :-) To ale neznamena , ze uz nikdy neochutnam iny gulas ako moj podla mamickinho receptu :-))))))))))))))))
evanaaa
Ako vraví @babidka , každý má ten svoj guľáš, ani ja nedávam horčicu,a alkohol - základom je veľa cibule, mletá č. paprika, rasca a dobré ( hovädzie, ai.) mäso. Ale viem, že je aj pivný guľáš, a ešte veľa iných.
tvaruzek
Úžasné fotky, guláše zbožňuji a tento vypadá přesně jak od mé babičky. Už se těším až recept vyzkouším...
vlastimila
Naozaj úžasné fotky. Najmä na tej prvej ako sú krásne usporiadané všetky potrebné suroviny. Líštičkakmotrička je asi kuchárka s vycibreným vkusom a zmyslom pre poriadok




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia