Morčacie stehná v alobale

marekslay - bez fotkymarekslay, 11. apríla 2013

Tento recept som si jednoducho vymyslel. Jednoduché, nič špeciálne. Mal som po ruke morčacie stehná. Čo s tým?

60-80 minút
príprava
45-60 minút
na 200 °C

Suroviny

2 ks
140 g
7 - 9 strúčikov
2 PL
0,3 l




Postup

  1. 1

    Morčacie stehná umyjeme a na chvíľu odložíme.

  2. 2

    V nádobe si rozmixujeme asi 0,3 l domáceho leča. Pridáme pretlak asi 2 PL kremžskej horčice a pretlačený cesnak. Podľa chuti pridávame soľ, čili korenie a čierne korenie.

  3. 3

    Stehná položíme na pripravený alobal. Obsah nádoby vylejeme na stehná, na to položíme asi dve vetvičky čerstvého rozmarínu a zabalíme do alobalu. Vložíme do rúry vyhriatej na 200 stupňov. Takto pečieme asi 45-60 minút. Po tomto čase alobal na vrchu otvoríme a zapneme si gril. Stehná môžeme ešte po vrchu posoliť a okoreniť podľa chuti. Pečieme do chrumkava.

  4. 4

    Takto pripravené stehná sa v alobale pekne udusia. Budú šťavnatejšie a koža získa inú kyslasto ostrejšiu chuť. Podávame s ryžou, k tej je vhodné ako deep pridať omáčku z alobalu.

Diskusia k receptu

angast
Možno si ich udusil pekne , ale keď si ich neodfotil , mohol si ich aspoň nakresliť ako vyzerajú.
tatranocka
Pečiete niekto aj vo fólii ? Mám ju doma,ale ešte som neskúšala a tu na vareche som nenašla.
kimlo
@tatranocka , ja pečiem vo fólii kurča, je vynikajúce, mám aj dobrý recept, keď ho budem najbližšie robiť, tak to nafotím a zverejním.
marekslay
angast
pripomienku beriem a do buducna sa budem snažiť zdokumentovať