Medové rezy s hnedým očkom fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 2. apríla 2013
Medové rezy s hnedým očkom (fotorecept)
Foto: ancicka

Medové rezy trochu ináč.

36
porcií
45 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
250 g
1 PL
3 PL
2 ks
4 PL
1 čl
600 g
2 PL
krém:
1 l
3 ks
1 ks
200 g
300 g alebo hera




Postup

  1. 1

    V miske nad parou rozpustíme med,masť,mlieko,cukor,vajcia a sodu.Do rozpustenej hmoty pridáme múku a na pomúčenej doske vypracujeme hladké cesto.Cesto rozdelíme na tri rovnaké časti a do jednej prodáme kakao.Kakaové cesto rozdelíme na 8 časti.

    Medové rezy s hnedým očkom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Svetlé cesta vyvaľkame vo veľkosti plechu a upečieme na vymastenom plechu.Pred pečením popicháme vidličkou.

    Medové rezy s hnedým očkom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Tmavé ,z každej časti vyšúľame valček dlhý ako je šírka plechu,na ktorom pečieme svetlé cesta.

    Medové rezy s hnedým očkom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Z mlieka,vanilkového cukru a pudingu uvaríme puding.Za občasného miešania necháme vychladnuť.

    Medové rezy s hnedým očkom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vychladutý zmiešame s vyšľahaným maslom a dobré spolu vyšľaháme.

    Medové rezy s hnedým očkom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na jeden korpus natrieme jednu tretinu plnky a na to poukladáme rovnomerne upečené hnedé valčeky.Na to natrieme zbytok plnky a zakryjeme druhým platom.

    Medové rezy s hnedým očkom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Vrchný plat potrieme čokoládovou polevou.Po stuhnutí pokrájame tak,aby na každom reze bolo v strede kakaové očko.

    Medové rezy s hnedým očkom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Dobrú chuť.

    Medové rezy s hnedým očkom (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

používateľ nemá avatar
yva
yva
nápadité a pekné
pivonka
Ty si výmyselníčka. Uvažovala som, že ako si to utrafila prekrojiť akurát v priemere tej guľky, ale v postupe som zistila, že si sa poistila a namiesto guliek sú valčeky. Pekný koláč a určite aj dobrý.
zdenkas
Pekný sa Ti podaril,len neviem či by som sa trafila pri krájaní medzi tie tmavé valčeky:-))Ale ty si si s tým pekne poradila.
sissi34
vypada to fantasticky....ukladam si ho a vyskusam.vdaka
mesiar50
Moja poklona.Si velmi kreatívna a šikovná.
Recept skopírujem do Kk.Ďakujem
ancicka
Dakujem za milé komentáre.Som rada,že sa zákusok páči.Prajem všetkým pekný deň.
ancicka
Isto by sa dal aj takto a niekedý vyskúšam.Ja takýto guličkový robievam a na vrch vymiešam pochuťkovú smotanu.
anina6
veľmi pekná a chutný zákusok, ukladám.
orchidea
ako to zaujímavo vyzerá...veľmi pekné medové rezy si napiekla....
tothka
Rada pečiem podľa tvojich receptov, zatiaľ ma ešte nesklamali, aj tento vyzerá veľmi pekne, ako chutí budem vedieť až keď ho upečiem, verím že bude vynikajúci.
juliana
zaujímavý a určite vynikajúci zákusok, vyskúšam...
juliana
zaujímavý a určite vynikajúci zákusok, vyskúšam...
optimista
Vaše recepty ma inšpirujú a aj tento recept svedčí o tom, že ste skvelá kuchárka. Ďakujem a ukladám...
jakao1
tento zákusok sme mali práve cez víkend na jednej oslave a stále som premýšlala ako sa tam "dostala" tá hnedá bodka....bol geniálny :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia