Ovsenky s anízom

monniee - fotkamonniee, 15. marca 2013
Ovsenky s anízom
Foto: monniee

V poslednom čase ma posadlo pečenie domácich keksíkov z ovsených vločiek. Tento receptík je osvedčený - nerozpadávajú sa, ani nerozlievajú pri pečení. Fascinuje ma Zobraziť celý popisV poslednom čase ma posadlo pečenie domácich keksíkov z ovsených vločiek. Tento receptík je osvedčený - nerozpadávajú sa, ani nerozlievajú pri pečení. Fascinuje ma jeho variabilita, vždy si tam môžete "nahádzať" to, čo je doma a prispôsobiť základný receptík momentálnej chuti :)

33
porcií
10 minút
na 200 °C

Suroviny

2 hrnčeky
1 hrnček
pol hrnčeka (alebo med)
125 g
1 čl
2 ks
1 ks
120 ml
2 PL
pol hrnčeka
podľa chuti
1 hrnček




Postup

  1. 1

    Najprv si na suchej panvici opečieme vlašské orechy, kým nezačnú voňať a vylupovať sa zo šupky. Pozor, rýchlo sa spália, tak z nich neurobte černoškov! :) Necháme ich chladnúť na tanieriku. Neskôr z nich môžme odstrániť šupku, no nie je to vôbec nutné.

  2. 2

    V mise zmiešame všetky suché suroviny: vločky, múku, kokos, sódu, cukor hnedý a vanilkový, škoricu, ďatle nakrájané na kúsky, brusnice.

  3. 3

    V mažiari rozdrvíme aníz, okrem toho, že cookies krásne prevonia, tak napomáha pri liečbe dýchacej sústavy, riedi prieduškový hlien, čím uľahčuje vykašliavanie; pomáha pri astme, podporuje trávenie, odstraňuje plynatosť a nechutenstvo. Z tráviaceho traktu odstraňuje hnilobné a kvasinkové procesy. Pridáme ho do misy k ostatným surovinám.

  4. 4

    Maslo si rozpustíme, vlejeme do misy k suchým surovinám. Pridáme vajcia a mlieko (podľa potreby - môžte aj viac) - cesto by malo byť husté, lepivej konzistencie, aby sa z neho dali tvarovať guličko - placky :) Cesto necháme pol hodinku odpočívať v chladničke.

  5. 5

    Po vybratí z chladničky z neho rukami tvarujeme najprv guličky, ktoré trochu stlačíme, aby z nich vznikli placičky. Ukladáme na plech, na papier na pečenie. Nemusíme nechávať medzi nimi nejaké dramatické medzery, mne sa nikdy neroztiekli. TIP: pri tvarovaní cookies si môžeme pomôcť formičkou. Ja som mala obyčajnú, v tvare kruhu. Vždy som si ju položila na plech a do nej narlačila lyžicou cesto.

  6. 6

    Každú várku pečieme asi 10 - 13 minút. Ovsené cookies sú skvelé na raňajky s jogurtom alebo ovocným tvarohom. Mňam! :)

    Ovsenky s anízom - obrázok 6

Diskusia k receptu

slavka2012
Jeej, super recept dakujem. Ja som kedysi podobne ovsene susienky(ovsenoje pecenije) poznala z Ruska. Ukladam, vyskusam.
tiginko
noo, toto by sa u nás ujalo, asi vyskúšam...vtipná nádoba :-)
monniee
Ďakujem :) Na dózičku som ja maľovala príšerákov :)
iva63
takéto recepty mám veľmi rada...ďakujem
adsys
vyzeraju lakavo a ta doza je uplne super! :)
afataga
tiez robievam podobne, lepsie ako tie umeliny z obchodov, uz som skusila viac takych tu z varechy, vyskusam aj tento, lebo je hrncekovy :-) a je iny ako tie co robievam
afataga
teraz som si vsimla, ze na fotke mas badyan, tak aniz ci badyan?
janikbj
nádhera. určite vyskúšame. ďakujem za recept :-)
hanicka58
je to super receptik a badyan je iste len na ozdobu,ved v recepte je urobeny perfektny vyklad o anize :)
monniee
Presne tak...badyánové hviezdičky sú len dekoračné :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia