Izraelský koláč fotorecept

micho - fotkamicho, 14. marca 2013
Izraelský koláč (fotorecept)
Foto: micho

zdroj Evka

90 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

4 hrnčeky
3 PL
30 g
250 g
200 ml
1 ks
2 ks
štipka
Krém:
250 g
1 hrnček
4 PL
1 PL
Sirup:
1 dl
3 PL
4 ks




Postup

  1. 1

    Zo surovín si vypracujeme cesto, zabalíme do fólie a dáme na hodinu do chladničky. Medzitým si pripravíme krém, všetky suroviny poriadne vymiešame.

  2. 2

    Vychladené cesto si rozdelíme na 3 rovnaké časti, každú rozvaľkáme na tenký plát, potrieme 1/3 plnky.

    Izraelský koláč (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Zrolujeme ako závin, rozrežeme po dĺžke, na jednej strane necháme spojený asi na 3 cm, rozkrojený otvoríme aby nám plnka pri pečení nevytiekla.

    Izraelský koláč (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Spletieme do copu.

    Izraelský koláč (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Rovnako spracujeme aj ďalšie 2 diely cesta.

    Izraelský koláč (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Spletené copy preložíme do pekáča s pečiacim papierom. Prvý cop uložíme doprostriedku, potrieme boky olejom aby sa nám potom koláč ľahšie rozdeľoval.

    Izraelský koláč (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Kým sa nám pečie koláč, pripravíme si sirup, všetky suroviny zohrejeme, kým sa nerozpustí vanilkový cukor. Upečený koláč polejeme sirupom, prikryjeme ho plechom ktorý opláchneme studenou vodou a necháme vychladnúť. Vrchný plech nechajte trochu poodkrytý.

    Izraelský koláč (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

ubka
koláčik je to vydarený, určite vyskúšam, lebo okrem chuti preferujem aj jeho vizuálnu stránku :-))
janealli
Krásny koláčik! Mám vnuka, ktorý miluje všetko s kakaom, takže určite vyskúšam.
havino
naozaj veľmi pekne vyzerá, zaujímavé, nepiekla som ešte takýto koláč, ukladám
radost
@Micho
pre mojich očí potechu-si dal tento koláčik sem na VARECHU...:-)a pozerám: kysnuté-bez kysnutia..s kváskom?-pýtam sa neistým hláskom...iba do chladu..??a potom máš takúto parádu?a to si robil ty sám?...aj ja teda naberiem odvahu-a upečiem si takúto parádu...a zvláštny postup aj po upečení..šak vysvetli nejasnosti..či ťa tu není..??
booože-koľko šikovných varecháčov je tu-šetko chlapi k svetu..!!!...:-))
babav
Zaujimavy recept ,kolac je krasny na pohlad ....dakujem, ukladam,
prilezitostne upeciem ;-)
micho
@radost zo surovín na cesto vypracuješ cesto, žiaden kvások, hneď s ním do chladničky na hodinu, presne ako som to napísal v postupe :-)
sisuk
kde som mala včera oči, že som ho nevidela? Ten recept, samozrejme :-)
Ukladám, určite v blízkej dobe vyskúšam...
evusik
na pohľad lákavý a určite chutný koláčik :-)
akeber
Tak toto je vynikajúci koláč, ja síce ako plnku dávam rozpustenú horkú čoládu s maslom, posypem mletými orechami, hrozienkami namočených v rume a vanilkovo-škoricovým cukrom. Len ja sa riadne domocem pokiaľ si ho spletiem :-D Ty si šikovnejší, tvoj koláč je ukážkový.
tweety12
To akoze muz dokaze urobit takyto kolac?
Tak to sa nemozem nechat zahanbit a skusit to
alena45
moja dcéra sa zblázni od radosti, ak jej ho upečiem.
ada13
klobuk dolu,krasa! ulozim,vyskusam a ak sa podari,napisem.
danielas
Dlho som sa na tvoj koláč zastrájala. Už sa pečie. Všetci sme nedočkaví, ďakujeme za parádny rp, dobrý popis, bezproblémová práca. Pekný deň @micho
ppokia
krásny koláč a určite skusim spraviť z bezlepkovej muky , len by som sa chcela spýtať na ten sirup. to všetko naleješ na upečený koláč?A načo sa prikryjeme druhým pechom? je to potrebné?
modrenka
Fantaztický, úžasne nebezpečný koláč. Nevedeli sme sa ho dojesť. Hneď na prvý pokus sa podaril zhora krehký až chrumkavý, vnútri mäkký jemný čokoládový, rovnako dobrý aj ďalšie dni. Je ho veľa, a zároveň tak málo :) Ďalší do zbierky rodinných pokladov. ĎAKUJEM.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia