Jarní těstoviny fotorecept

mijaita - fotkamijaita, 13. marca 2013
Jarní těstoviny (fotorecept)
Foto: mijaita

Už brzo budou zahrádky plné zeleně, bylinek, květů. Výborné na másle s těstovinou.

15 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

 jedlé lístky a kvety, ktoré sú k dispozícii
 dobré
 podľa chuti




Postup

  1. 1

    Rozpustíme větší množství másla a necháme lehce zhnědnout. Krásně voní. Posekané kytičky a lístky do něj vložíme, několikrát otočíme . Hrst sedmikrásek odložíme na ozdobu, část vmícháme spolu s ostatní zelení. Smícháme s uvařenou těstovinou, osolíme a podáváme.

  2. 2

    Jíme nejlépe na zahradě.

  3. 3

    Záměrně nedávám cibulku ani jiné koření, aby vynikla chuť kytiček a zelených lístků.

Diskusia k receptu

tiginko
ja sa už nenormálne teším na medvedí cesnak... moja najobľúbenejšia zelenina. Ale kvety jesť sa mi s prepáčením trochu prieči, mám ich na to príliš rada :-)
mijaita
@tiginko ten medvedi cesnek take miluju, i posleze kulicky a kvety. Smes "lupeni" je jedibecna, samotny medvedi je zase neco jineho. No a tech par kvitku sedmikrasek nikde chybet nebude. Jedi se ruzne kvety. Treba i cuketove. A jak jsou krasne!
radost
..ked mi na záhradke kvitne kapucínka väčšia-tuším lichorerišnice-tak denne kvietky i lístky žujem-chutia mi-vraj je to prírodné antibiotikum...stonky púpavy..kysličku šťavel..i sedmokrásku som už skúsila..sirôtku....:-))
medvedí cesnak je ale numero uno...teším sa naň...
a cukyňové a tekvicové kvety-nádhera-i vo váze...:-))
dokonca i kvety zemiakov manžel utrhne a dá do vázičky-tak sa mu páčia...:-)
honestka
Navrat po tulackach zrejme uspesny, ked uz vystrajas v kuchyni.
= krasny tanier!
pokial k nam pride jar, tak sa budem chodit utesovat na vase jarne recepty. skoda, ze tu nenajdem medvedi cesnak!
inac kvetiniek v receptoch sa nebojim uz vela rokov, je ich dost, ktore su jedle;
aj na ozdobu zakuskov alebo torty pouzivam cukrove sirotky.
vyzeraju aj chutia lepsie ako tie z marshmallows potahov.
ariela6
pekne už som si aj objednala ten cesnak medvedi a tak si ho zasadim neviem ako chuti pretože normalny cesnak nemožem ani cibulu tak dufam ze tento cesnak medvedi bude taky jemnejši ako je aj pažitka tu možem oproti cibuli tak si taketo cestoviny potom spravim
safran
@Mijaita , podľa lunárneho kalendára je dnes deň sacharidov, možno skúsim ešte dnes .-)
mijaita
@safran nastesti me takove "dny" nic nerikaji, ale kdyz se dostanu k nejake ciste zeleni, s chuti sbiram a varim. V pondeli budu mit koprivy, uz ted se tesim. Tyhle testoviny delam urcite několikrat behem jara a leta, polivku take. Pochutnas si, jsem rada!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia