Torta od Michelle fotorecept

nigella87 - fotkanigella87, 11. marca 2013
Torta od Michelle (fotorecept)
Foto: nigella87

Strašne som sa v nedeľu nudila a s priateľom sme dostali chuť na sladké. Vnukol mi nápad, či by som neurobila nejakú jednoduchú tortu Zobraziť celý popisStrašne som sa v nedeľu nudila a s priateľom sme dostali chuť na sladké. Vnukol mi nápad, či by som neurobila nejakú jednoduchú tortu a tak som si pozrela pár receptov. Našla som jeden na výborné piškótové cesto do tortovej formy a jeden na kakaovú plnku.. Na druhý deň som mala mať narodeniny, takže to bola dobrá príležitosť ako si spraviť radosť. :)

10
porcií
30-40 minút
príprava
15-20 minút
na 180 °C

Suroviny

Piškótové cesto:
6 PL
10 PL
10 PL
10 PL
1 ks
Kakaová plnka:
2 ks (krémový prášok)
100 g
750 ml
 (alebo rum)
150 g
100 g
Na ozdobu:
80 g
40 g




Postup

  1. 1

    Oddelíme si žĺtka od bielkov. 6 žĺtkov si vymiešame s kryštálovým cukrom, pridáme vodu a nakoniec vareškou zapracujeme múku zmiešanú s práškom do pečiva.

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Nakoniec si do cesta jemne zapracujeme vyšlahaný tuhý sneh z bielkov. (musí byť naozaj dosť tuhý! )

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    ....vznikne nám krásne nadýchané cesto

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do vymastenej a múkou vysypanej okrúhlej formy nalejeme cesto.

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dáme piecť do rúry 15-20 min. na 180 stupňov. Keď je hotové necháme ho vychladnúť..

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Zatiaľ si pripravíme plnku : 2 Zlaté klasy si dobre vymiešame v 2,5 deci mlieka, zvyšných 5 deci dáme variť. Keď nám mlieko vrie pridáme vymiešaný zlatý klas a pomaly miešame pokým nám hmota nezhustne na puding. Odstavíme a necháme vychladnúť za občasného miešania.

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Čokoládu si dáme rozpustiť, buď nad parou alebo v mikrovlnke, keď bude mierne teplá pridáme do nej maslo a práškový cukor ..

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ....vidličkou ju utrieme do peny a túto zmes primiešame do vychladeného pudingu zo zlatých klasov a pridáme trošku rumu. (Ja som plnku ešte vyšlahala el. mixérom aby bola jemnejšia.)

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Keď je korpus vychladnutý, prerežeme ho na dve časti a obidve potrieme džemom.

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Kakaovú plnku natrieme na jednu čast korpusu, tak aby nám ostalo aj na potretie celej torty....

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    ... potom tú druhú časť korpusu s džemom položíme na tú prvú. Zvyšnou plnkou potrieme celú tortu aj jej boky.

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Strúhaným kokosom posypeme celú tortu. Rozpustíme si čokoládu s cerou a po celej torte urobíme kvapkaním čokoládovú mriežku. HOTOVO!

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Tortu dáme do chladničky aby stuhla.

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Najlepšia je na druhý deň. Dobrú chuť! :-))

    Torta od Michelle (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu

radost
krásna tortička..asi boli domáce vajíčka..tá žltá až oči ťahá..ochutnať bych kúsok rada...:-))
gacy
hmm mňam :) a to si to cesto ozaj piekla len 20 min (ani si to nemusela prikrývať? ) nič také ? :)
nigella87
radost : nie vajíčka boli z obchodu aj ja som bola prekvapená, hádam ich neprifarbili .. :D

gacy : áno ozaj som piekla 20 min, cesto bolo hotové aj vysoké... možno záleží aj na rúre, ale aj v recepte to tak bolo písané
tetrisss
Krasa, neosudeny nadherny zakusok, ako za starych cias, mnam...
radost
@nigella87
nuž spomenula som si:kupujem vajíčka z našej farmy...a ku Vianociam som kúpila-a tiež boli takéto až pomarančové žltka..náhodou v slov.rozhlase som počula reláciu-a tam hovorili-že farmári pridali-pridávajú-do krmnej zmesi karotén-možno mrkvu..možno na umelej báze-aby zvyšovali predajnosť vajíčok...domáce vajíčka sú tmavšiežlté--ale sliepky sa musia pásť vonku na tráve..to len info...:-))
medovnicek
mne sa veľmi zapáčila, recept si odkladám a dodatočne prajem všetko najlepšie k tvojmu sviatku
isabel2
Dodatočne všetko dobré k narodeninám.Prišiel mi vhod Tvoj recept,lebo dávno som pridávala vodu do cesta aj ja,už som to zabudla.Najbližšie vyskúšam.Naozaj je nádherná taká domáca.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia