Pangacius celkom zdravo

jokin - fotkajokin, 4. apríla 2013
Pangacius celkom zdravo
Foto: jokin

Dnes som dostal chuť na ryby tak som prehrabal mrazák či tam niečo nieje a našlo sa. Nám chutilo taktu je recept.

Suroviny

400 g
2 PL
1/2 čl
1/2 čl
1/2 čl
1 ks
2-3 PL
750 g




Postup

  1. 1

    rozmrazený filet dobre usušíme a odrežeme mastné časti a rozkrojíme. Takto upravené filety pokapeme olejom ochutíme a necháme postáť kým načistíme zemiaky na prílohu. Keď už máme zemiaky prichystané môžme sa zvesela pustiť do varenia. Filety som namočil do rozšlahaného vajca, obalil v strúhanke a dal som ich na rozpálenú panvicu na ktorej som mal za polievkovú lyžicu oleja. Piekol som z oboch stán do zlatova.

    Pangacius celkom zdravo - obrázok 1
  2. 2

    zemiačky som pokrájal na hrubšie kolieska a dal robiť na grilovaciu panvicu. Mal som ich aj prikryté, aby sa rychlejšie spravili a sem tam som pod pokrievku dal trošku vody. Podarili sa mi ozaj dobre urobiť.

    Pangacius celkom zdravo - obrázok 2
  3. 3

    Ako prílohu som volil plnenú papriku červenou kapustou a uhorky.

Diskusia k receptu

wevewe
teda vyprazany pangasius...alebo som to zle pochopila?
slappo
tiez tak robim ale zemiaky urobim ako kasu,nakoniec na tanier spenatovy privarok(kupujem zamrazeny a chutna vyborne
mirkamt
celkom zdravo? :-o pravdupovediac, čakala som zdravšiu variáciu na pangasa, neviem, čo je na vyprážaní zdravé
evanaaa
Mňa zaujalo - odrežeme mastné časti, čo je tým myslené, mala som pangasia viackrát, ale žeby bol mastný som nezbadala. A pred vajcom ho v múke neobalíš? Aj @slappo má pravdu, lepšie je k rybe zemiakové pyré.
wevewe
@evanaaa veru, parkrat sa aj mne stalo, ze pangas bol mastny. Na krajoch......az ma z toho naplo :-( od vtedy ho nekupujem
jokin
presne tak wevewe kraje sú často mastné.inak mirkamt celé vysmážanie bolo na jednej polievkovej lyžici oleja a tak neviem čo na takom vysmážaní je nezdravé.
afataga
pangasa nemusim, ale dnes som robila zemiaky trochu podla teba, ale najskor som ich uvarila, potom som len opekala narychlo




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia