Mini žemličky á la žaby fotorecept

hviezdickaz - fotkahviezdickaz, 9. marca 2013

Recept mám z knižky recepty zo života, kde bol uvedený ako " Rovenšťanské žaby ". Robila som ich ako pohostenie na oslavu :) Zobraziť celý popisRecept mám z knižky recepty zo života, kde bol uvedený ako " Rovenšťanské žaby ". Robila som ich ako pohostenie na oslavu :) Keďže som ich robila z dvojnásobnej dávky, uvádzam ich teda takto .

60-65
porcií
60 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

1000 g
600 ml
60 g
60 g
40 g
štipka
1 ks (na potretie)
podľa potreby
2 ks
podľa potreby
Plnka 1:
Plnka 2:




Postup

  1. 1

    Do múky prilejeme vlažné mlieko, pridáme rozdrobené droždie, rozpustené maslo, cukor a štipku soli.

    Mini žemličky á la žaby (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vypracujeme cesto, ktoré necháme kysnúť 30 min.

    Mini žemličky á la žaby (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cesto nám krásne v miske - kyske vykyslo.

    Mini žemličky á la žaby (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cesto preložíme na pomúčenú dosku, vyvaľkáme ho ( nie natenko ) a vykrojíme z neho malé kolieska .

    Mini žemličky á la žaby (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Tie preložíme na plech vyložený pečiacim papierom, kde ich necháme 10 min. podkysnúť. Potom ich potrieme rozšľahaným vajíčkom, posypeme sezamom a dáme piecť do predhriatej rúry.

    Mini žemličky á la žaby (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Upečené a vychladnuté žemličky do 2/3 narežeme, naplníme plnkou a kolieskom klobásy, aby vznikol dojem žaby s pretiahnutými ústami. Dozdobíme ich petržlenovou vňaťou.

    Mini žemličky á la žaby (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Tu sú plnené cesnakovou nátierkou, kolieskom klobásy, syrom a dozdobené sú petržlenovou vňaťou.

    Mini žemličky á la žaby (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    A tu sú plnené vajíčkovou nátierkou, kolieskom klobásy a dozdobené sú petržlenovou vňaťou.

    Mini žemličky á la žaby (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

elysa
a k tomu dobrá partia,pohár vínka...super...
cesminaz
To si fakt piekla celkom sama??? Vyzeraju fakt perfektne,ukladam recept,dakujem ;-)
elixir
Fakt pekný nápad :) Pripravím niekedy pred väčšou návštevou.
sonulienka
Naozaj sú výborné aj som ich sem na varechu dala často ich robievam keď máme nejakú oslavu.
angast
@hviezdi čkaz
krásne žabičky -asi @tiginkova rodina
dobrá kombinácia chutnučké , už ozaj len dobré vínečko k tomu
@margaretka ľá. a ešte " Kúpali sa mládenci tam okolo Rajca a voda
im siahala až po samé oči"
tiginko
to sú moje vyblednuté a nepobozkané sesternice...ale milé sú :-)
babidka
Poponahlala som sa ...:-) Este som chcela povedat , ze hoci je to takmer rovnaky recept - predsa je len kazdy trosilinku iny :-)
basky
@hviezdickaz krasne zabky :) niekedy vyskusam ked sa nebudem "bat" kysnuteho cesta...to je pre mna zatial uplna spanielska dedina :) zakladam do kk :)
brok
PEKNY NESKORY VECER HVIEZDICKAZ,PROSIM PORADTE NIECO MNAM NA ZAJTRA NA OBED AKO DRUHE K VAJICKOVEJ POLIEVKE MNA NIC NENAPADA DAKUJEM AK MY NIECO NAPISETE BUDEM SA TESIT
brok
pekny vecer hviezdickaz.Akurat som prisla z prace a kukla som na komentare.Dobra rada to masko v placke a dam k tomu ako prilohu cerstvu zeleninku mnam uz sa tesim dakujeeeem pekne
soniatko
no nech sa paci a ja som si lamala hlavu co zajtra vykuzlim na party okrem dobrej nalady :) dakujem za skvely receptik zajtra sa dam do prace ... milujem taketo hrajkanie s cestom ... hmmm nepoznam lepsiu psychohygienu :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia