Sójové mäso

stelli - fotkastelli, 1. januára 2010

vlastný recept. Často ho varím lebo mám velmi rada sóju namiesto mäsa.Varievam aj príbuzným ked prídu na návštevu

6
porcií
5 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 balenie
2 ks
3 dcl
4 strúčik
1-2 koliesko
1-2 lyžice
1 lyžička
1 šálka
1 lyžička




Postup

  1. 1

    Cibulu orestujeme na oleji potom pridáma sójové kocky (suché)1lyžičku cukru a všetko trošku popražíme potom podlejeme vodou pridáme korenie :štipku soli,vegeta,čierné korenie, kečup,kmín ,kolbásku alebo salám.Asi 10-20minut povaríme (zakryjeme).

  2. 2

    Nakonec pridáme lečo a roztlačený cesnak a zahustíme múkou a asi 2-3 minuty varíme za stáleho miešania. Servírujeme s varenou ryžou.

Diskusia k receptu

ejanka
Tento recept určite čo najskôr vyskúšam. Mám veľmi rada sójové mäso, ale takto som ho ešte nepripravovala. Vždy ho vopred namáčam. Toto vyzerá veľmi dobre, už sa na to teším. Tá klobáska alebo suchá saláma je myslená len ako korenina na dochutenie?
1x stelli
ejanka
Stelli, je to výborné ! Práve som dovarila a môžem povedať, že je to naozaj veľmi dobrý recept. Akurát som si nakoniec pridala trochu sušenej bazalky. Tento jednoduchý, rýchly a zdravý recept si budem obmieňať pridaním hríbikov, hrášku, kukurice ap. A ryžu si zas niekedy obmením tarhoňou - no už sa teším na ďalšie chutné obedy !
1x stelli
zdezda
perfiš, už aj to idem chystať, milujem lečo aj bez mäsa :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia