Hovädzie so zeleninou z tajine fotorecept

elekra - fotkaelekra, 15. februára 2013
Hovädzie so zeleninou z tajine (fotorecept)
Foto: elekra

Aby môj vytúžený vianočný dar nezostal v hanbe, tak som ho dnes využila pri varení obeda. Hovädzie mäsom som si včera večer naložila a Zobraziť celý popisAby môj vytúžený vianočný dar nezostal v hanbe, tak som ho dnes využila pri varení obeda. Hovädzie mäsom som si včera večer naložila a dnes sa spokojne dusilo v mojom krásnom červenom tajine.

4-6
porcie
15 minút
príprava
150-160 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
1 ks
2 ks
1 ks
1/2 ks (hlávka)




Postup

  1. 1

    Hovädzie mäso som umyla, osušila, nakrájala na väčšie kusy, dala do misky a pridala som na plátky nakrájanú veľkú cibuľu, hrubozrnnú morskú soľ, mleté čierne korenie, sladkú papriku, rozdrvené lístky sušenej levandule, oregano a rascu. Všetko som preliala olivovým olejom. Cez noc si mäso odpočinulo v chladničke

    Hovädzie so zeleninou z tajine (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    a dnes som si dala rozpáliť tajine. Do zohriateho hrnca som dala naložené mäso, opiekla som ho zo všetkých strán,

    Hovädzie so zeleninou z tajine (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    podliala vodou a nechala svojmu osudu pod pokrievkou cca 1 a 1/2 až 2 hodiny. Občas som skontrolovala, či je dosť tekutiny.

    Hovädzie so zeleninou z tajine (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Očistila som si jeden veľký petržlen, dve veľké mrkvy a nachystala polovičku hlávky brokolice. Do poduseného mäsa

    Hovädzie so zeleninou z tajine (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    som pridala nakrájanú zeleninu,

    Hovädzie so zeleninou z tajine (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    pridala vodu a nechala som dusiť ešte cca 1/2 hodinky. Podusenú zmes mäsa a zeleniny som poprášila hladkou múkou,

    Hovädzie so zeleninou z tajine (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    premiešala a nechala som múku ešte povariť asi 10 minút. Podľa potreby možno ešte dochutiť soľou alebo koreninami.

    Hovädzie so zeleninou z tajine (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Podávala som s uvarenou cestovinou, dnes to boli turbánky.

    Hovädzie so zeleninou z tajine (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

ariela6
no to vyzera famozne ale kde ti kupili ten zvlaštný hrniec na čo všetko je dobry
janett
Tak toto sa mi páči, najbližšie to určite vyskúšam, akurát to skúsim v pomalom hrnci. Vďaka za nápad, ukladám si do KK.
elekra
Tento zvláštny hrniec mám z Vaše kuchyne Potten & Pannen – Staněk, Nákupne centrum CENTRAL. Tu ho dostať kúpiť  www.vasekuchyne.sk/....
A je dobrý snáď na všetko... Na varenie na akomkoľvek zdroji tepla, dokonca aj na otvorenom ohnisku, na pečenie koláčov, chleba, zapekanie v rúre... Skrátka na všetko. Videla som a robila som s ním u dcéry a tak som si ho želala na Vianoce aj ja. Vrelo odporúčam!
elekra
@katka78 , sú nádherné.... Ale mne môj celkom obyčajný urobil veľkú radosť.
mesiar50
Samé dobré ingrediencie,tvoje jedlo vyzerá skvelo.
Určite by som ho neodmietol.
marianna76
krásne mäsko, krásne,aj ja určite vyskúšam, len... musím viac šťavy dorobiť ... aj hrniec je krásny... Dík
elekra
@marianna76 , @izabella929 , ďakujem dievčence! Bolo aj dosť šťavy, my sme dvaja, bohate stačila. A aj úžasne chutilo. Sama som bola milo prekvapená konečným výsledkom.
marianna76
určite spravím, určite, mám všetko, hovädzie tušim krk, ale to by nemalo vadiť,... a hrniec - krásny - och, ale tá cena..., spravím v mojich, mám tescoma a super - tiež... hm, hoci to nebude tak krásne vyzerať... ale neva....
katka78
@elekra Samozrejme, aj mne by urobil radosť, to ja len vymýšľam, že chcem farebný, lebo sú také krásne :) . Veď Emile Henry sú kvalitné, takže verím, že robia radosť a aj dobre slúžia. Inak som tajine videla ešte v Ikei, myslím, že mali dva druhy, ale na nete som našla len tento jeden  www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/60087707...

astheart
Kdo máte přátele nebo příbuzné v Anglii, poproste je, aby vám ho koupili na amazon.com.uk. Ceny tam jsou od 19 liber, takže třetinové nebo dokonce čtvrtinové a doprava zdarma. Tajine je doručeno v super obalu, nemělo by se tedy poštou rozbít a poštovné do Česka nebo Slevenska sice něco taky stojí, ale určitě nezaplatíte tak hodně, jako tady.
marijanna
hmm aj ja hladam ten hrniec, @astheart vdaka za link pisala som hned kamoške do UK :) a maju tam aj malovane..:)
elekra
Môžem len a len odporúčať, ja v ňom varím na plyne aj na klasickom šporáku na chalupe, pečiem v ňom koláče, chlieb, zapekám zemiaky...
Naozaj má široké využitie. A ľahko sa udržiava. Osobne som veľmi spokojná.
jerica
výborný recept !kto pozná OC GALAN , na prízemí je (bol) výber týchto hrncov.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia