Syrová omeleta

daniella9 - fotkadaniella9, 12. februára 2013
Syrová omeleta
Foto: daniella9
1
porcia
10 minút
príprava

Suroviny

3 ks
2 PL
3 plátky
 na posypanie




Postup

  1. 1

    V miske rozmiešame vajíčka s trochou mlieka. Na panvici (priemer cca 20 cm), roztopíme ghí a prilejeme vajíčka.

    Syrová omeleta - obrázok 1
  2. 2

    Po chvíli, ked vajíčka už trochu stuhnú, potiahneme okraje do stredu. Bude taká pokrčenejšia a nadýchanejšia. (Veľmi mi to tu nevidno, len v hornej časti...)

    Syrová omeleta - obrázok 2
  3. 3

    Do stredu položíme dva plátky syra a preložíme obe strany omelety, opatrne, aby sa vám nepotrhala (mne sa kúsok natrhla). Vypneme plameň a zakryjeme panvicu pokrievkou, vajíčka stuhnú rovnomerne a syr sa tiež rovnomerne roztopí. Stačí len pár minút.

    Syrová omeleta - obrázok 3
  4. 4

    Nakoniec prilkožíme tretí plátok syra a posypeme nasekanou bylinkou, napr. pažítkou alebo žeruchou. Podávame s opečeným chlebíkom a horúcim čajom. HoTovo, dobrú chuť:-)

    Syrová omeleta - obrázok 4

Diskusia k receptu

mracik9
@Daniella9 ,Tak túto máme radi,u nás je to rýchly obed,ale pridávam tam aj šunku k tomu zemiačky a zásadne cvikla,mňam
rea1
moje občasné víkendové raňajky, len to ghí, hoci na mňa žmurká v chladničke, tam zabudnem dať, vždy len olej alebo slaninku. a syr používam strúhaný. spravím "hrboľatú" omeletu, posypem ju syrom a preložím na polovicu. navrch ešte trocha syra a vňať. momentálne frčí žerucha.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia