Makové maffiny s ovocím fotorecept

brambora - fotkabrambora, 10. februára 2013
Makové maffiny s ovocím (fotorecept)
Foto: brambora

Keďže som doma mala otvorené višne a vanilkový tvaroh, tak som sa rozhodla, že upečiem takéto maffinky. Dá sa to upiecť aj ako klasický Zobraziť celý popisKeďže som doma mala otvorené višne a vanilkový tvaroh, tak som sa rozhodla, že upečiem takéto maffinky. Dá sa to upiecť aj ako klasický koláč na menšom plechu, ale potom už ten tvaroh asi nie je kde dať. :)

20
porcií
15 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

250 g
3 lyžice
100 ml
100 g (marhule, brusnice)
150 g
1 ks
2 ks (malá)
80 ml
100 g
250 ml
1 bal
1 lyžička
z 1 citróna




Postup

  1. 1

    Mak zalejeme vlažným mliekom a necháme napučať. Sušené ovocie si umyjeme, osušíme a nakrájame na malé kúsky.

  2. 2

    Do menšej misky si preosejeme múku, pridáme kypriaci prášok, sódu bikarbónu a pokrájané sušené ovocie.

    Makové maffiny s ovocím (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vo väčšej miske zmiešame jogurt, mak s mliekom, vajce, cukor, olej, ošúpanú a nahrubo nastrúhanú hrušku a citrónovú kôru z jedného citróna. Dobre premiešame.

    Makové maffiny s ovocím (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    K tejto mokrej zmesi pridáme suchú zmes a jemne premiešame. Vznikne nám také polotuhé cesto.

    Makové maffiny s ovocím (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pripravíme si formy na maffiny a zapneme si rúru na 180 C.

    Makové maffiny s ovocím (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Do pripravených formičiek dáme asi kopcovitú lyžicu cesta, na to lyžičku vanilkového tvarohu (Lidl), višňu a prikryjeme ďalšou lyžicou cesta.

    Makové maffiny s ovocím (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Dáme piecť na 25 minút pri 180 C. Krásne tam cítiť tú citrónovú kôru. Upečené sa môžu posypať práškovým cukrom. Vyšlo mi 20 ks.

    Makové maffiny s ovocím (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

jamarlen
všetko, čo mám rád:)

i keď maku sa mi žiada ešte viac, možno ak dám menej oleja, alebo namiesto oleja znovu avokádo - ale to už by bolo zasa niečo iné----
evanaaa
Pekné, chutné, páči sa mi aj kombinácia s tým ochuteným tvarohom ( ten nemôžem,musela by som si sama spraviť), aj s višňou, alebo ak nie je, tak aj s lyžičkou pikantného džemu, možno. Ukladám si.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia