Plnený sendvič (fotorecept )

hviezdickaz - fotkahviezdickaz, 10. februára 2013

Tento sendvič som robila na oslavu. Výsledok je kombináciou receptu z kalendára a od čistinky. Chutilo :))

30 minút
príprava

Suroviny

2 ks
200 g
200 g
200 g (môže byť kombinácia údeného a neúdeného)
300 g
3 ks (orančová, červená, žltá, zelená...)
2 PL
5 ks (uvarené natvrdo
150 g
podľa chuti
podľa chuti
 alebo petržlenová vňať




Postup

  1. 1

    Sendviče rozkrojíme ...

    Plnený sendvič (fotorecept )  - obrázok 1
  2. 2

    ... a striedku opatrne vyberieme.

    Plnený sendvič (fotorecept )  - obrázok 2
  3. 3

    Do misky si pripravíme suroviny na plnku. Salámu a papriky nakrájame, vajíčka pretlačíme cez malý krájač, maslo a nastrúhané syry vymiešame . Nakoniec do plnky pridáme rozmrvenú striedku a všetko spolu zmiešame. Ak treba, tak dochutíme soľou a korením.

    Plnený sendvič (fotorecept )  - obrázok 3
  4. 4

    Do polovice sendvičov dáme plnku a dobre ju popritláčame.

    Plnený sendvič (fotorecept )  - obrázok 4
  5. 5

    Navrch priložíme vrchné polovice sendviča, a dobre ich popritláčame.

    Plnený sendvič (fotorecept )  - obrázok 5
  6. 6

    Sendviče pevne zabalíme do fólie a odložíme do chladničky na 3 hod.

    Plnený sendvič (fotorecept )  - obrázok 6
  7. 7

    Pred podávaním pokrájame na plátky. Vhodné na obloženú misu. Výhodou je, že nemusíte krájať všetko, stačí len časť a zvyšok opäť zabalíte a dáte do chladničky, nič sa neosuší.

    Plnený sendvič (fotorecept )  - obrázok 7

Diskusia k receptu

izabella929
toto mám aj ja veľmi rada.-) skvelé a môžné urobiť na rôzne spôsoby a farebne príťažlivé.-))) krásne sa ti vydarili.-))
modrykamen
Aj u nás takéto pohostenie ide. Kvázy syrová roláda v sendviči. A vnuci to majú najradšej v rožkoch a plnku si dávajú sami, kto koľko chce.
martamm
Tento sendvič robievala mama mojej kamarátky ešte za našich gymnaziálnych čias a to je už pekných "pár" rôčkov, bol súčasťou každej oslavy, ďakujem za pripomenutie :)))
iva63
áno tiež rada plním sedviče, je to vždy niečo iné a nové..krásne sa ti vydarili-:)
evkalibka
ja tiež robím niečo podobné,ale pridávam do plnky konzervu sardiniek v oleji, sendvič rozkrojím na polovicu, a tak naplním, potom sa mi nerozíde
hltavec
nerozmoci sa ta kora? mne chuti taka tvrda ze na nej zuby dolame aj pes ale ked sa to rozmoci tak tyckujem
mesiar50
Vyzerá to chutne.Určite by som neodmietol.
A keďže takýto recept ešte nemám tak si ho od teba požičiam.Ďakujem




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia