Spaghetti Amatriciana

radox1 - fotkaradox1, 7. februára 2013
Spaghetti Amatriciana
Foto: radox1

Vynikajuca talianska klasika.

2-3
porcie
10 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

250 g kvalitné talianske
1 ks
3 ks
 talianske
 talianske
100 g (prerastená slanina)
50 g nastrúhané (parmezan)
2-3 ks (feferónka)




Postup

  1. 1

    Na olivovom oleji oprazime na drobno nakrajanu pancettu,pridame cibulu,cesnak,cierne korenie a chilli papricku-vsetko nakrajane na male kocečky.dalej pridame lupane paradajky s pyré a varime asi 20-30 minut.

    Spaghetti Amatriciana - obrázok 1
  2. 2

    pocas sezony nahradime polotovary olupanymi paradajkami z vlastnej zahrady.uvarene spaghetti al dente(v priereze je vidiet bodku,na skus citime odpor)pridame do omacky spolu s pecorinom,dobre premiesame,pripadne dosolime a expedujeme.povrch posypeme hoblinami syra a zakvapkame olivovym olejom.

  3. 3

    dolezite je zachovat originalne suroviny,iba tak vznikne kombinacia delikatnych chutí a odporucam si priplatit za kvalitne spaghetty- ideal,maggi a dalsie blatové cestoviny neodporucam.

Diskusia k receptu

nazarboncuk
robime robíííme, je to strasne chutne, len tu pancettu furt nejako ozeliem ale to je môj problem:) inak super recept!
mirop
moje oblubene... konecne poriadny recept z kvalitnych surovin bez bambina, kecupu, vegety, cery a tak podobne :) super
daniella9
určite vyskúšam, a veru niet nad dobré špagety, ja používam panzani:-) tie sa mi osvedčili:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia