Rýchlobábovka z hrnčeka fotorecept

zuzikrish - bez fotkyzuzikrish, 6. februára 2013
Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept)
Foto: zuzikrish

Na tento recept som "naďabila" raz na Facebooku. Hneď som si ho zapísala a vyskúšala. Teraz si ho robím vždy, keď dostanem chuť na Zobraziť celý popisNa tento recept som "naďabila" raz na Facebooku. Hneď som si ho zapísala a vyskúšala. Teraz si ho robím vždy, keď dostanem chuť na bábovku, ale nemám chuť alebo čas robiť tú klasickú. Je to pre mňa takzvaná prvá pomoc :D.

1
porcia
5 minút
príprava
3 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 PL
1/2 čl
3 PL
2 PL
3 PL
3 PL
1 ks




Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny a hrnček. Ja radšej používam trošku väčší.

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do hrnčeka dáme múku.

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme 1/2 lyžičky PDP.

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Potom prisypeme práškový cukor.

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridáme kakao. Môžeme použiť aj Granko, ale ja mám radšej horké kakao.

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Potom prilejeme olej. Stačí klasický, slnečnicový.

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Nakoniec pridáme mlieko a vajce.

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Celé to zmiešame.

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Hrnček dáme do mikrovlnky na plný výkon (800 W) zhruba na 3 minúty. Krásne sa to nafúkne.

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Podávame vyklopené. Môžeme posypať cukrom a ozdobiť šľahačkou. Tvar bábovky nie je nejaký dokonalý, ale dôležitá je predsa chuť ;).

    Rýchlobábovka z hrnčeka (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

lubka272
Ja som tú bábovku robila tiež z facebooku ale moc mi nechutila pretože bola suchá. Ale s šlahačkou je dobrá.
snezienka11
Poznám ju. Mojej mamine som ju raz urobila na raňajky. Veľmi jej chutila. Raz som ju robila aj s čokoládovými hoblinkami, mletou škoricou aj s hrozienkami. Pri varení a pečení sa hranice nekladú. Ale je fajn, že si ho pridala. :) :)
pozierac
:D to je super ja si to robim kazde rano ku kave pred pracov.. kazdemu to chuti je to super a je este lepsia ked pridate trosku krystaloveho cukru, potom je chrumkavesia a sladsia mnaaam :D
pozierac
:D to je super ja si to robim kazde rano ku kave pred pracov.. kazdemu to chuti je to super a je este lepsia ked pridate trosku krystaloveho cukru, potom je chrumkavesia a sladsia mnaaam :D
milkaamilko
nájdite si lávový koláčik, robím ho v mikrovlnke 1,5 min na max, všetky ingrediencie len zmiešam a do vymasteného, múkou vysypaného pohára nalejem masu, netečie "láva" ale je rýchly a hlavne chutný :)
daniela1
Moj recept: dám si na kúsky nakrájané jablká so škoricovým cukrom na 3,5 min do mikrovlnky - zakryté, podusia sa. Potom na vrch v toto cestiško, ale bez kakaa. Pokračujem ako v recepte. Je super s bielym jogurtom, alebo kyslou smotanou.
hltavec
si sikovna ale piect v mikrovlnke pri takejto vlnovej dlzke je pre mnaabsolutne negustiozne, v kazdom pripade to moze chutit dobre
zuzikrish
Inak, ak sa Vám to zdá veľmi suché, skúste miesto kakaa pridať polovicu roztlačeného banánu. Bábovka má ešte horší tvar, ale je vynikajúca a vôbec nie suchá ;)
strucik
Radšej raz za čas klasiku než každý deň pred "prácov" (Pozierac) takéto kúzlo.

Ja viem, že dievča malo v čase zverejnenia receptu asi nejakých 14, ale myslím, že lepšie by bolo naučiť sa piecť poctivú bábovku.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia