Pudingovka

brambora - fotkabrambora, 6. februára 2013
Pudingovka
Foto: brambora

Rýchla a dobrá bábovka...

10
porcií
15 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
2 hrnček
1/2 hrnček
1 bal.
1/2 hrnček
2 ks celé
1 hrnček
1 PL
Puding:
1 bal.
1 PL
1,5 hrnček




Postup

  1. 1

    Do hrnca dáme variť 1 hrnček mlieka a lyžicu cukru. Zlatý klas si vymiešame v 1/2 hrnčeku mlieka, vlejeme do hrnca a urobíme hustý puding. Necháme ho vychladiť.

  2. 2

    Do väčšej misy si dáme preosiatu múku, kypriaci prášok, práškový cukor, mlieko, olej, celé vajíčka a vymiešame cesto.

  3. 3

    Cesto si rozdelíme na tri rovnaké časti. Do prvej časti si vmiešame vychladený puding. Vylejeme do pripravenej bábovkovej formy. Do druhej časti vmiešame kakao a vylejeme na prvú vrstvu. Nakoniec nalejeme poslednú časť, do ktorej už nič nedávame. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180 C asi 45 minút. Treba sledovať, poprípade pichnúť špáratko a overiť si stav bábovky. :) Po vychladnutí môžme posypať práškovým cukrom.

Diskusia k receptu

starkamajka
Takúto bábovku určite upečiem.Vyzerá výborne.Len sa Ťa chcem spýtať v akej veľkej forme si ju piekla/priemer/-ďakujem
renka73
Takú som ešte neskúšala.Pekná bábovka a určite aj chutná.Ukladám a vyskúšam :))
brambora
starkamajka - piekla som ju v silikónovej forme s priemerom 22cm , ale môže byť aj trochu menšia (klasická forma), toho cesta je tak akurat. :)
janealli
Upiekla som ju, je výborná, chutí vynikajúco, je málo sladká, len sa mi pri vyklápaní oddelila tá časť, kde bol puding. Piekla som ju v teflonovej forme, dobre bola vymastená aj vysýpaná, dala som si však rady a bežným pohľadom na nej nevidno tú chybičku krásy.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia