Sekaná aljašská treska fotorecept

helca103 - fotkahelca103, 17. januára 2013
Sekaná aljašská treska (fotorecept)
Foto: helca103

Dávno som nerobila fašírku z tresky tak som kúpila mrazenú a trochu môj pôvodný často robený recept upravila.

3-4
porcie
15 minút
príprava
20 minút
na 190 °C

Suroviny

500 g
2 ks celé
1-2 ks z rožkov
1 hrnček varená
1,5 dl




Postup

  1. 1

    Rybu som nemlela len pokrájala aby bolo cítiť že je tam naozaj aj ryba. Rozmrazenú tresku som pokrájala na kocky,pridala som strúhanku z 1 rožka, 1 vajce, soľ, korenie a premiešala. //Myslím,že viac korením tam nie je treba //

    Sekaná aljašská treska (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridala som uvarenú ryžu čo mi ostala z predchádzajúceho dňa a ešte jedno vajce aby sa to poriadne spojilo. Pred tým som to robila tak,že som formovala malé fašírky,obalila v strúhanke a vypražila.Teraz som urobila zmenu.

    Sekaná aljašská treska (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Masu som rozotrela na malú zapekaciu misu a poliala smotanou na šľahanie. Piekla som asi 20 minút na 190 stup.

    Sekaná aljašská treska (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Neviem čo mi na túto kombináciu povedia rybári, ale mne to chutilo. Nerobila som žiadnu prílohu dala som si len zeleninový šalát.

    Sekaná aljašská treska (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

jozka2
no mnamka je na svete nic tam nie je zle ja mam velmi rada a casto ju aj robim.
miamia
výborný nápad @Helca103 , vyskúšam možno už tento víkend... nemusím moc vyprážané, tak sa na to celkom teším! :)
babkamt
Recept som si uložila. Mám doma všetko čo do receptu potrebujem. Páči sa mi , že nie je vysmážaná.
aandulka
Milá Helca 103 sme rovesníčky a mne si veru chute narobila. Asi si to v blízkej dobe skúsim. Ukladám do KK
helca103
@jozka2 ano je to rýchle a nič zložité
@rybarkuchar ďakujem za komentík , tých menej kvalitných rýb je už akosi priveľa. Pred tým ešte aspoň táto treska bola naozaj ryba ale aj tam je už bohužiaľ ,,glazúra“ a percento ryby a vody... škoda reči.
@miamia , @babkamt tiež som pred tým vyprážala ale zo zdravotných dôvodov to musím obmedzovať. Takto robená v rúre je tiež fajná :-)
@anina6 , @aandulka vyskúšajte a verím, že vám bude chutiť.
izabella929
ach,sa mi slinky zbiehajú,to je ale parádna rybka.-)))joj mám rada čerstvé ryby...mala by som bývať pri nejakej rybonosnej rieke.-)))krásne si to urobila a chutne.-)
mesiar50
Možno tá kombinácia tvojho jedla ohladom ryže niekoho prekvapí.Mňa povedzme nie.Keďže som už
jedol takú konzervu čo obsahovala mletú rybu z ryžou.
Tvoje jedlo je krásne publikované a určite aj chutné
Posielam velký pozdrav z nizozemia.
helca103
@gordonko som zvedavá na tvoj názor ako Ti bude chutiť :-)
@izabelka tiež by som prijala nejakého rybára v rodine,lebo ryby mám veľmi rada.
helca103
@mesair50 áno je to trochu zvláštna kombinácia pre niekoho ale tým, že obsahuje ryžu je aj sýte. Je to jedlo ktoré sa dá zobrať aj na piknik či desiatu. K tomu zelenina alebo pečivo a hurá do prírody. . .
Ďakujem Ti za milý pozdrav u ďaleka.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia