Silvestrovské mini pizze

jokin - fotkajokin, 5. januára 2013
Silvestrovské mini pizze
Foto: jokin

Inšpirovala ma Vrbka za čo jej ďakujem. Použil som aj jej cesto len som ho viacej prisolil a prisladil. Mini pizze som piekol na Zobraziť celý popisInšpirovala ma Vrbka za čo jej ďakujem. Použil som aj jej cesto len som ho viacej prisolil a prisladil. Mini pizze som piekol na Silvestra, ktorého sme oslavovali v zhromaždení z našimi priateľmi. Dohoda bola že každý niečo prinesie na občerstvenie. Ako som predpokladal, že žienky upečú sladké tak ja som sa rozhodol upiecť niečo na prehodenie chute. Bol som potešený, že som tak uvažoval,lebo mali veľký úspech.

20 minút
na 180 °C

Suroviny

600 g
300 ml
150 ml
2 KL
1 PL
40 g
Náplň:




Postup

  1. 1

    Cesto som vymiesil a nechal vykysnúť. Potom som ho roztiahol na pomúčenom stole. Išlo veľmi dobre vyťahovať. Šálkou som si vykrájal budúce pizze a nechal ich trocu podkysnúť. Keď podkysli tak som vsrede pohárkom urobil jamku, kde som potom dával náplň pizze. Ako prvý samozrejme išiel kečup rozrobený s pretlakom a ochutený oreganom. Naň som potom poukladal koliečka klobásky a šer. paradajok . Na niektoré som nedával klobásu ale kukuricu.

    Silvestrovské mini pizze - obrázok 1
  2. 2

    navrch prišiel plátkový syr a rozrezané olivy.

    Silvestrovské mini pizze - obrázok 2
  3. 3

    Z uvedeného množstva mi vyšlo 50 mini pizz.

Diskusia k receptu

helca103
ani sa nečudujem,že všetkým chutili,máš ich pekné-také pizzové jednohubky
murinova
áno super, stačilo sladkého, ukladam do kk a pri najbližšej priležitosti upečiem, diky, vyzeraju super....

jokin
Som rád že sa vám receptík páči ďakujem za pochvaly
jarunka
Vyzeraju krasne, urcite aj chutili, ukladam a niekedy vyskusam.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia