Plnka v sáčku fotorecept

mataliptak - fotkamataliptak, 4. januára 2013

Túto plnku zvyčajne robíme do kurčata ale niekedy len takto v sáčku ...

Suroviny

500 g alebo pečen kuracia
2 ks
3 ks
4 ks




Postup

  1. 1

    Pečienku si nakrájame na malé kúsky alebo si ju posekáme v robote -ja som to teraz tak robila , inak ju krájam ... cibulku si nakrájame a speníme na oleji ... pridáme k nej pečienku a opražíme ju asi 15 minút ... potom ju zložíme z ohna , pridáme k nej nakrájané rožky , zelenú petrž.vňať , korenie , sol a nakoniec vajíčka ... ak je hmota riedka tak ešte nasypeme strúhanku ... všetko dobre spolu premiešame a ochutnáme aby to bolo mňam ... :-)

    Plnka v sáčku (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    pripravenú plnku si dáme do sáčkov ...

    Plnka v sáčku (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    ja som si to rozdelila do dvoch sáčkov ... sáčky si potom pobúchame aby sa to usadlo ...

    Plnka v sáčku (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    sáčky potom zrolujeme ...

    Plnka v sáčku (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    potom si sáčky zviažeme niťou dookola ...

    Plnka v sáčku (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    do väčšieho hrnca si dáme vodu a necháme zovrieť ... ked voda vrie vložíme do nej sáčky a necháme ich variť pod pokrývkou asi tak pol hodinu ...

    Plnka v sáčku (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    po pol hodine ich vyberieme z vody a aj zo sáčku ....

    Plnka v sáčku (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    a možeme papať ... ja som ju podávala so zemiakovou kašou a paradajkovou omáčkou ... dobrú chuť ... :-)

    Plnka v sáčku (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

marijanka712
vypada to super si šikulka pekne si to rozpísala ja si ukladám dnes by sa zišla práve som dopiekla dobrý chlieb a už sa chaldí ukladám do kk a isto vyskúšam
tiginko
robím presne takú istú, len pečiem v bábovkovej forme a pridávam trochu muškátového orieška. Je výborná
mataliptak
dakujem za komentáre .. :-) @pusta použila som klasické mikroténové sáčky ... stále robím v tých ... :-)
hubata
Je to perfektná papanica: takto varenú v sáčkoch plnku nerobievam (pečiem ju v rúre), ale môže to byť dobručké. Ukladám do KK, aby ma tvoj recept inšpiroval pripraviť plnku aj na tento spôsob. Vďaka @mataliptak za perfektný fotopostup.
zitar
Mne sa tiež táto plnka páči, vyskúšam, lebo tiež plnku len pečiem.
anina43
perfektný obed, výborný recept, kombinácia zem. kaša, par. omáčka a k tomu plnka do kuraťa - super nápad, určite čoskoro bude na našom stole tento skvelý obed, dik za inšpiráciu
motamita3
Robievam ju roky ale dám tam ešte hrášok a kápiu.Ale určite vyskúšam aj tú vašu.Držím sa hesla: učím sa celý život/62/aj tak sprostá zomriem.Dík dievčatá,že ste
anina6
robievam podobnú z kuracej pečienky, len ju nepražím ale dávam surovú. taktiež varím v sáčkoch a sáčok si potriem zvnútra maslom.
evanaaa
@mataliptak , aj som sa zasmiala, že -....alebo si ju posekáme v robote, hneď som nepochopila, že prečo si ju a ako v práci posekať. Robím ju takto isto a popražená na cibuľke je lepšia v plnke ako surová. Tiež som neplnila do sáčkov, nanajvýš priamo do kuraťa ( alebo len do stehien pod kožu), no mala by som vyskúšať , môj muž má plnku rád.
rimko
skvelé, recept sa mi páči...
ale aj mňa to pobavilo... že si ju posekáme v robote...
ja pripravujem a varím obyčajne doma:)
mataliptak
:-D :-D :-D aha hej tak som mala napísať , že v kuchynskom robote ... :-D tak pardon , nie že si ju niektorá budete sekať v práci :-D :-D to ma ani nenapadlo , že to takto niekto pochopí :-D ale teraz som sa zasmiala aj ja poriadne ... :-D
mesiar50
@mataliptak Plnka je super.Si vynaliezavá gazdinka.Oceňujem ten ťah s tým špagátom aby sa sáčok nenatiahol prípadne nerozvaril.Dávnejšie sa dali
kúpiť v papiernictve tlačenkové črevá. Keďže žijem v zahraničí nemám o tom prehlad či sa to dá bežne kúpiť v obchode
janulik64
tlačenkové sáčky sa daju kupit v papiernictve...super plnka a dobrý nápad s tou rajčinovou omáčkou...
rulik
neskutočne dobrý nápad a inšpirácia
ebaka
Pekne si to nafotila,určite urobím...ja som doteraz plnku piekla a tak skúsim podľa Teba...rajčinovú omáčku obľubujeme




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia