Plnené placičky zo zemiakovej kaše

gordonko - fotkagordonko, 2. januára 2013
Plnené placičky zo zemiakovej kaše
Foto: gordonko

.... nový rok tu a chladnička stále plná a okolo plno nedojedeného ...... čo Zobraziť celý popis.... nový rok tu a chladnička stále plná a okolo plno nedojedeného ...... čo stým ???? .... minule som pridal placičky samotné ,no dnes som zaexperimentoval a plnil ....

45 - 60 minút
príprava
2 x 4 - 5 minút
tepelná úprava

Suroviny

 zostatok
podľa potreby
 zostatok
 zostatok




Postup

  1. 1

    .. zostatok zemiakovej kaše osolíme ,pridáme polohrubú alebo hrubú múku a vypracujeme cesto. Z cesta tvoríme tenkú placičku .....

    Plnené placičky zo zemiakovej kaše - obrázok 1
  2. 2

    ... na placičku potom položíme ,kúsok moravského údeného mäsa a placičku uzavrieme ... trochu pomúčnime aby sa nám neprilepila na tácku ....tak robíme aj ostatné a dáme na rozpálený olej osmažiť.

    Plnené placičky zo zemiakovej kaše - obrázok 2
  3. 3

    podobne postupujeme aj ked plníme placičky zbytkom obalovaného filé ...chcel som dať trojobal dole no nedalosa ...tak som to tam dal komplet

    Plnené placičky zo zemiakovej kaše - obrázok 3
  4. 4

    ...placičku opäť uzavrieme a opakujeme s výrobou dalších

    Plnené placičky zo zemiakovej kaše - obrázok 4
  5. 5

    .... chutné sú aj male ,,kroketky,, klasika = zemiaková kaša , soľ a pol. múka

    Plnené placičky zo zemiakovej kaše - obrázok 5
  6. 6

    ...ale netreba ich nechať prihorieť ....im stačí tak 3 minutky z jednej strany a 2 min. zdruhej ....

    Plnené placičky zo zemiakovej kaše - obrázok 6
  7. 7

    .. v mise mám mix plnené údenýn , plnené filém , rascové a klasiku bez rasce

    Plnené placičky zo zemiakovej kaše - obrázok 7
  8. 8

    .... DOBRÚ CHUŤ

    Plnené placičky zo zemiakovej kaše - obrázok 8

Diskusia k receptu

martamm
Gordonko, tak davat rybu do zemiakoveho cesta by mi nenapadlo, mas dobru fantaziu :)
Myslis, ze by som ich mohla upiect na plechu, len potrete olejom?
gordonko
@martamm ... myslim ,že nebudú také dobré ako na oleji - isto budú mať inakšiu chuť, ale skús ..... či vyhodíš starú kašu alebo placičku - natom nesejde
...už len placička bleda a tmavšia sú chuťovo odlišné
dorenika
velmi zaujimave toto by ma nenapadlo ze sa da urobit placka s kase a naplnit mne sa nedarilo urobit ani poriadne cuketove placky bez pridania zemiakov a tony muky :D
alali
nemam nic proti "recyklovaniu" jedla ale dva razy vyprazene file je na mna uz trochu moc. treba nejake zbytky nechat aj maciakom a psovi.
miamia
ja som toho roku mnozstvo jedla nastastie odhadla, tak sa pojedlo...ale receptik je to zaujimavy, odkladam si ho na neskor! :)
havino
@gordonko , cesto poznám, zo zemiakovej kaše robievam posúšky, výborna chuťovka
@alali , určite nie sú rybie file recyklované, zemiakové cesto je tak jemné, že osmahnutím na oleji, teplota z oleja k filé ani neprejde, to by sa muselo dlhšie smažiť, tu sa opečie len cesto
honestka
u nas sa tiez neyhadzuje do kosa a tak velakrat urobime "novoty" ktore potom opakujeme.
mudro si si poradil!
kuchticka
@gordonko , si napadity a prakticky. Ja uz dlhe roky robievam zo zbytkov varenych zemiakov alebo kase taktiez placky roznym sposobom. Niekedy pridam vajicko, muku struhany syr alebo tvaroh. Podla nalady, alebo chute a taktiez podla toho aku mam k tomu zeleninovu prilohu. U nas sa ziadne jedlo nevyhadzuje.
margaretka28
No super to sa mi páči, všetko treba spotrebovať a nič nevyhodiť a ešte je z toho aj dobré jedlo.:-)
gordonko
@havino vdaka odpovedal si @alali zamňa... vnútrajšok sa iba prehreje a povonku je jemňulinko opečená taká kôrčička @kuchticka vieš že aj mňa napadol ten syr ,ale tvrdý by sa asi nestihol roztoiť.... skúsim volakedy tavený syr ....ináč stým moravským údeným nemalo chybu..bolo to dobré aj voňavé ..... @elena Elenka pozdravujem Dalibora ...pekný deň vám všetkým
gordonko
@dorenika ... neviem aký si mala recepr , ale do placiek s cuketou ide múka aj postrúhané zemiaky, okrem toho tam ide aj vajíčko aby to lepšie spojilo a tu postrúhanú cukinu treba zbaviť prebitočnej ,,šťavy,, ... ked to máš moc mokré tak vtedy Ti to nejde....skús vyžmíkať cukynu a do cesta pridaj podla potreby mlieko..... nezabudni osoliť ...... pekný deň
pacik
@dorenika do cuketových placiek je dobré pridať ovsené vločky a krupicu a nechať postáť, cesto je potom také akurát...
babkamt
U mňa recept na 1* . To , že sa vieš v kuchyni vynájsť sa mi páči. Ja sa tiež snažím všetko zužitkovať. Tá moja väčšia polovička si ani čaj neuvarí. Chlapi v kuchyni sú pre mňa sexi. Prečo by mala byť vareška len v ženských rukách ?
evanaaa
Mne ostali zemiačky v šupke a chcela som spraviť z nich akože pagáčky ( nekysnuté), hľadala som vhodný recept v mojej KK a vidím, že už ho tu mám, @gordonko , vďaka.
janko38
občas ostane nejaké mäsko aj zemiaková kaša aspoň viem ako to využijem. Ďakujem.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia