Slané trojuholníčky fotorecept

kajusiqq - fotkakajusiqq, 22. februára 2013
Slané trojuholníčky (fotorecept)
Foto: kajusiqq

Znova mi troško preskočilo:D.......v chladničke sme mali syr a podobne drobnosti a nemala som chuť iba tak si to natrieť na chlebík:D.....tak som si Zobraziť celý popisZnova mi troško preskočilo:D.......v chladničke sme mali syr a podobne drobnosti a nemala som chuť iba tak si to natrieť na chlebík:D.....tak som si spravila trojuholníčky:)

20-25 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
20 - 25 g
250 ml
1 lyžička
2 lyžičky
50 ml
Nápln:
70 - 100 g
6 - 12 strúčikov
150 g
Na potretie:




Postup

  1. 1

    Pripravíme kvások necháme vykysnúť.

    Slané trojuholníčky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    miešame všetke ingrediencie na cesto prilejeme kvások a necháme vykysnúť.

    Slané trojuholníčky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Šunku nakrájame na male pasiky podusíme.(iba ak chceme...ja som najprv chcela ale nakoniec skončila v brušku skor):DVšetke suroviny na náplň spolu zmiešame:)....(ja som použila tavený syr s pažítkou:)

    Slané trojuholníčky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vykysnute cesto rozdelíme na 2 časti alebo spravíme jedno veľke ktoré si rozvalkame a natrieme plnkou.a nahádžeme po nej ešte nastruhaný tvrdý syr.

    Slané trojuholníčky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Zrolujeme ,ešte trošku stenšíme a predlžime

    Slané trojuholníčky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Nakrajame na trojuholniky.Poukladame na plech,potrieme vajičkom a posypeme rascou alebo inými semiačkami. z uvedenej dávky mi vyšlo na 2 a pol plechu(ale kedže každý si narežeme trojuholníky ake chceme tak neviem povedať koľko kúskov...mne vyšlo 34 kuskov:)))

    Slané trojuholníčky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Upečieme na 180 st asi 20-25 minut do chrumkava.

    Slané trojuholníčky (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

marijanka712
no super si to vymyslela ja som takto natrela s bryndzov bez masla lenbryndza s bielým jogurtom a volo to fajn vidíš mohla som tam ešte pridať syr v črievku nenapadlo ma to .... si dobrá ,kreatívna dúfam, že váha sa ti nezvyšuje ...lebo tieto dobroty sa radi ukladajú do tukových vankúšikov iste po takejto dobre ideš na diskoteku a je kalororiach..ale čo s nami????
medovnicek
šikulka si veru, tvoja mamka má určite radosť z tak šikovnej dcéry
ebaka
máš ich pekne vypečené....rcp poznám,odporúčam
mracik9
Kajusiqq,nechcela by si sa prísť ponudiť trošku k nám :))
aankaa
jéééjda,aké peknééé.....:-))).....hodili by sa mi na dnes večer pre návštevu..... len kto ich napečie,ked ja som až do 21.00 v práci.....šikuľka si...-)))
kajusiqq
Dakujem za pekne komentare a rada by som napiekla kedze nemate cas kedykolvek:-).....a na diskoteky momentalne zo zdravotnych dovodou nechodim takze aj mne sa kalorie zbieraju:-D:-D
aankaa
no si zlatá...:-)...skoré uzdravenie prajem....:-)
spetkasoli
@kajusiqq , si veľmi šikovná a k tomu aj roztomilá mladá slečna. Ty sa v živote nestratíš, takúto nevestu bych si priala:))
marika21
Ja mám podobný recept, resp. viac receptov tohto druhu z rôznymi obmenami. K tomu robievam fazuľovú polievku , so sušenými slivkami.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia