Figový dezert

isabel2 - fotkaisabel2, 29. decembra 2012

Recept mám od svojej príbuznej a robím ho každé Vianoce už niekoľko rokov.

70
porcií
30 minút
príprava

Suroviny

50 dkg
20 dkg
30 dkg
1/2 dcl
1 ks
1 ks
Na ozdobu:
Na ozdobu:




Postup

  1. 1

    Figy zomelieme na mäsovom mlynčeku,pridáme pomleté orechy,cukor,rum,šťavu z 1 pomaranča. Aromatiizujeme postrúhanou pomarančovou kôrou. Všetko dobré premiešame.Robíme valčeky asi 2 cm dlhé. Polejeme čokoládou, ozdobíme striebornými a bielymi dekor.kuličkami. Na ozdobenie môžte použiť aj orechy. Dá sa robiť aj z polovičnej dávky.Hotové vkladáme do papierových košíčkov.

Diskusia k receptu

honestka
robievam ako "figovu roladu-salamu" a pridavam este ine opecene semiacka, mixovane orechy a susene slivky. Je to lahodka.
Ked ozdobne jedenie tiez namacam koncek do cokolady alebo pofrckam vidlickou.
= Je to vynikajuca vec doniest pacientom do nemocnice!
radulienka
Viem si predstaviť, tú fantastickú chuť, ukladám a vyskúšam, vďaka za pekný recept...
helca103
jéj na toto som už aj zabudla, ďakujem za tento recept.Môžem potvrdiť že je vynikajúci a aj@honestka má dobrý tip na vylepšenie zo semienkami ako to čítam
cistinka
Škoda že si sem dala recept až teraz, hľadala som ho pred Vianocami...ale uložím si ho a o rok vyskúšam.
havino
určite tvoj recept vyskúšam, figy máme veľmi radi,minulý rok som robila tento recept, len v ňom je celý mak , ktorý chrumkal pod zubami , mne osobne to nevadilo, ale porovnám oba recepty
 varecha.pravda.sk/recepty/figove-peciatky-fotorecept/2247...
" target="_blank" class="linkavkomente"> varecha.pravda.sk/recepty/figove-peciatky-fotorecept/2247...


 varecha.pravda.sk/recepty/figove-peciatky-fotorecept/2247...
" target="_blank" class="linkavkomente"> varecha.pravda.sk/recepty/figove-peciatky-fotorecept/2247...
havino
neviem prečo dva krat mi to tu dalo a ešte nejakým divným sposobom
martamm
Isabel2, pekny recept, ale ie je tam vela cukru? figy su sladke same o sebe, ale inac ma laka skusitnielen na vianoce :) Kolko je z tejto davky?
isabel2
Dakujem za milé komentáre,veľmi dávno som to aj ja robila ako salám,potom som recept vylepšila a na Vianoce nesmie chýbať.Dovoľte mi popriať Vám všetkým šťastlivý Nový rok.
isabel2
Ospravedlňujem sa,že som recept nedala skôr pred sviatkami.
isabel2
martamm-nie je nutné dať toľko cukru, ako je v rozpise,skus podľa chuti.Stoji za to vyskúšať.Možno nabudúce dám aj ja menej.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia