Vitamínové guľky z ovocnej múky

moinka - fotkamoinka, 27. decembra 2012
Vitamínové guľky z ovocnej múky
Foto: moinka

Nepečené vitamínové guľky sú plné prírodných vitamínov a majú sviežu jablkovú chuť. Príprava je rýchla a jednoduchá.

15 minút
príprava

Suroviny

12 dkg (paleo)
5 dkg nasekané
1 dcl




Postup

  1. 1

    Nadrobno posekáme sušené ovocie (goji alebo iné).

  2. 2

    Ovocie zmiešame s ovocnou múkou a vodou.

  3. 3

    Tvarujeme malé guľky, ktoré obaľujeme v kokosovej múčke a môžeme ich ukladať do košíčkov.

Diskusia k receptu

gordonko
,,ovocná múka,, ??? ... to bude asi múka z obilia ,ktoré vyrástlo pod ovocným stromom
evanaaa
@gordonko- :DDD, ty sa vždy vynájdeš, musela som sa smiať. Ale pre nás veci neznalých by bolo dobré trochu priblížiť. Ja si predstavujem dokonale usušené a pomleté ovocie na múku, aj to by bolo dobré.
altana
No co je to za muku?inak recept je potom nanic, ked neviem nic o ovocnej muke, alebo je to taojomstvo?
altana
No co je to za muku?inak recept je potom nanic, ked neviem nic o ovocnej muke, alebo je to taojomstvo?
hralka
recept aj s receptom z makovej múky s ríbezľami je prevzatý komplet aj s obrázkom z www.paleo-recepty.sk
moinka
Milí priatelia, som nečakala toľko komentárov :-) Ovocná múka je zmes sušenej jablčnej múky (90%) a sušiny vylisovaných semiačok červeného hrozna (10%) má vysoký obsah vitamínov a antioxidantov. Je vhodná na studenú kuchyňu, môže sa použiť aj ako sladidlo, lebo vďaka jabĺčku obsahuje veľa ovocného cukru.
dorisa
Tak prečo je tu ešte ten recept?? keď obrázok, aj recept nie sú od vkladateľky??? nechapem
dorisa
..som z toho jeleň...tak sa ospravedlňujem autorke, xixi.....
janaa
recept aj fotka sú JEJ VLASTNÉ. redakcia
frezia68
Máš zaujímavý recept a kto chce zdravo piecť,iste by vyskúšal.Mňa zaujal,lebo sladké recepty tu obchádzam,ak nechcem slintať :-) ,ale kde kúpim múku? Ďakujem.
alaba
zaujimave a moze byt velmi dobre. Ale taku muku som este nevidela v beznom obchode.
gaby
Tiez som objavila tento internetovy obchod,su tam velmi dobre muky pre paleo,ja pouzivam aj gastanovu muku,cicerovu....dakujeme za skvely recept




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia