Plnené pstruhové roládky fotorecept

palokuchki - fotkapalokuchki, 11. januára 2013

Pred vianocami sme dostali od znameho duhoveho pstruha. Neviem kolko vazil cely, ale vykostene file malo 1kg. Z hlavy, z chvosta a z Zobraziť celý popisPred vianocami sme dostali od znameho duhoveho pstruha. Neviem kolko vazil cely, ale vykostene file malo 1kg. Z hlavy, z chvosta a z vykosteneho trupu som spravila polievku a z file som pripravila tieto roladky. Inspiraciu na tento recept som nasla na tejto stranke http://www.taste.com.au/recipes/5005/fish+fillets+with+macadamia+nut+stuffing

6
porcií
40 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Suroviny

1 kg
100 g
1 ks
1/2 salky
1 PL
1 PL
150 g
1 salka
1 PL
200 g čerstvé




Postup

  1. 1

    Rybu som si umyla a vykostila. Pinzetou som povytahovala kosticky co mi tam este zostali.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Olupane mandlove lupienky som dala na papier na pecenie a v rure 180C som ich opiekla. Trvalo to asi 5 minut. Treba to sledovat a plech obcas potriast, aby sa lupienky pootacali.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Upecene mandlove lupienky som potom pomrvila na mensie kusky.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cibulu nakrajanu na drobno som poprazila na 50 g masla. Do misky som si potom pripravila poprazenu cibulu, podrvene mandlove lupienky, struhanku, vajicko, citronovu koru a nasekany citronovy tymian. Vsetko som trochu posolila a posypalla cerstvo mletym korenim styroch farieb.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Premiesanim pripravenych surovin mi vznikla trochu sypka plnka.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Vrchnu hrubsiu cast ryby som zarezala podla hrubky spodnej casti. Takto som dostala dalsie dva platky z file, ktore je vidiet na vrchnej casti fotky. Vacsie casti file som este prerezala na polovicku, takze som vlastne mala sest platkov pstruha. Na file som rozdelila pripravenu plnku.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Hrubsie casti file s kozou som prelozila napoly a tensie platky som zrolovala na dva razy.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Naplnene file som dala do misky na pecenie, posolila som ho a zaliala bielym vinom.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Roladky som prikryla alobalom a piekla som ich vo vyhriatej rure 180C 35 minut.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Stavu z upeceneho file som zliala do panvice. Nechala som ju zovriet a jej objem som zredukovala na mnozstvo asi 3/4 salky.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Do zredukovanej omacky som pridala zvysok masla a omacku som este prichutila korenim a citronovou stavou.

    Plnené pstruhové roládky (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Roladky som podavala s mladym spenatom, ktory som predtym 2 minuty sparila nad parou a s ochutenou omackou.

Diskusia k receptu

miamia
velmi zaujimavy recept, aj pekne popisany...tato variacia ryby by ma nenapadla...dakujem, ukladam na vyskusanie... :)
evusik
ten pstruh má nádhernú farbu, neviem sa vynadívať (obr.1)... ja môžem rybu vždy a na akýkoľvek spôsob, na tejto by som si určite pochutila, zvlášť keď je k tomu aj špenát.... krásne foto :-)
alexdidi
To bol riadny kusisko pstruha!Farebne by som tipovala skôr na lososa.Musela to byť pochúťka.
helca103
taký kusisko ryby by aj mňa potešil, čerstvého pstruha som dávno nemala. Bohužiaľ nemám v rodine rybára ktorý by ma zásoboval. Veru čerstvá je najlepšia lebo to mrazené filé nemá ani chuť po rybách. Tento recept sa mi veľmi páči, využijem ho asi len zo zmrazeným pstruhom
lusinkab
:-) no tak to je ale uzasny receptik,ukladam si do KK kedze mame radi nove veci a takto sme rybku este nerobili,krasne fotky :-)
izabella929
páni moji, to je ale fantastická bašta.-) krásne a iste aj veeeeľmi chutnéééé.-)))
afataga
to bola akysi macaty pstruh :-) recept sa mi paci, len by som nedala struhanku
tiginko
jeeej, tento pstruh sa u nás predáva ako losos :-)...práve mám na pláne v nedeľu robiť filety z lososa na špenáte, pohrávam sa teraz s myšlienkou, že možno skúsim podľa teba. Ráno bežím do Metra kúpiť filety z lososa a čerstvý špenát, ostatné mám...teda ešte musím porozmýšľať, či nahradím citrónový tymián tymiánom, alebo citrónovou kôrou :-)
tiginko
aha, tá tam už vlastne je, takže tymiánom :-)
rybarkuchar
Pekný recept. Ako pozerám Austrálske pstruhy dúhové sú 4x väčšie ako naše. A tá farba mäsa? Si si istá, že sa nejedná o lososa? Ale to je jedno. Recept ukladám a vyskúšam.
honestka
krasny a chutny recept Danka, ryby mavame casto-obcas tiez plnim a vyskusam tvoju kreaciu.
Dnes mame na plane na veceru Sockeye salmon ale len tak na citronovom masle so salatom - este sa miernime po prejedani sa.
palokuchki
Vsetkym vam dakujem za vase mile komentare. Velmi ma potesili. Som rada, ze som mozno niekoho inspirovala na nieco nove. Na stedru veceru sme mali klasicke vyprazane ryby, krevety s cesnakovym maslom no a tohoto pstruha som chcela pripravit nejakym novym sposobom, tak som si vybrala tento recept. Pytala som sa este raz muza aj synov ako sa tato ryba tu vola a vsetci ma uistili, ze je to duhovy pstruh. V jazerach tu v Sneznych horach je ho mozno bezne chytit. @rybarkuchar , tento pstruh bol vynimocne velky. Nie su bezne vsetky take velke. Okrem tohoto velkeho som dostala este dva mensie kusy.
babav
Krasny recept,gurmanske jedlo! Ryba mi vzhladom tiez velmi pripomina salmon...krasna farba a nepochybujem,ze aj chut;-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia