Orechovo čokoládové kvietky fotorecept

evusik - fotkaevusik, 23. decembra 2012
Orechovo čokoládové kvietky (fotorecept)
Foto: evusik

Tohto roku som piekla podľa starých osvedčených receptov, čiže klasiku, vlastne to, čo pečiem každý rok... tento recept mám z môjho starého receptového zošita Zobraziť celý popisTohto roku som piekla podľa starých osvedčených receptov, čiže klasiku, vlastne to, čo pečiem každý rok... tento recept mám z môjho starého receptového zošita :-)

10 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
210 g
140 g
40 g
70 g
20 g
1 ks
1 PL
Krém:
100 g
100 g
125 ml
2 PL




Postup

  1. 1

    všetky suroviny spracujeme na hladké cesto, zabalíme do fólie a dáme do chladničky, tak na hodinku

    Orechovo čokoládové kvietky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    potom cesto vyvaľkáme asi na 3 mm a dáme piecť na 180°C asi na 10-12 minút, cesto sa nerozteká, tak môžu byť na plechu aj tesnejšie vedľa seba

    Orechovo čokoládové kvietky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    vychladnuté plníme krámom. Mlieko uvaríme spolu s múkou na hustú kašu. Maslo s cukrom vymiešame a postupne pridávame vychladnutú kašu. Ja túto plnku robím do medových rezov, vždy si jej spravím viac a potom ju používam aj na zlepovanie koláčikov.

    Orechovo čokoládové kvietky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    môžeme plniť aj džemom, podľa ľubovôle ozdobíme tmavou a bielou čokoládou... mne, ako vidno zdobenie moc nejde :-(

    Orechovo čokoládové kvietky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    necháme stuhnúť a odležať... ja ich dávam do plechovej krabice a do chladu... ako je už na Vianoce zvykom najprv veľa, veľa pečieme, všelikade schovávame, na Vianoce nám sladké moc nechutí, ale po sviatkoch nám príde vhod :-)

    Orechovo čokoládové kvietky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

margaretka28
Sú nádherné, veľmi sa mi páči ta vykrajovačka, ešte som takú nevidela, inak ja som na to zaťažená, vždy ked vidím nejakú peknú čo ešte nemám, musím si ju kúpiť.:-)
lidia3
Ja som taka ista na vykrajovačky.mam ich až prehnane vela.
evusik
tak vidím, že nie som sama :-) tiež kupujem každú vykrajovačku ktorú uvidím... túto kvetinkovú mám tiež novú :-)
izabella929
@evu šik krásna práca, dielo sa ti vydarilo.-)) Želám Tebe aj Tvojej rodinke prekrásne vianoce.-)
stacy77777
veľmi peknučké.... no dievčatá,aj som sa pousmiala,tiež som neodolala v obchode novým vykrajovačkám
evanaaa
Krásne sú a dobré s tým krémom. @evusik , do krabice si ich odkladala už ním naplnené, alebo len nasucho?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia