Kapustníky fotorecept

ailuj82 - fotkaailuj82, 19. decembra 2012
Kapustníky (fotorecept)
Foto: ailuj82

Najlepšie na svete :)

40
porcií
20 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

250 - 300 g
500 g
150 g
100 g
1 KL
1 KL
5-6 PL (podľa potreby)




Postup

  1. 1

    Kyslú kapustu pokrájame na kratšie slíže, pridáme múku, mleté škvarky, masť, sódu bikarbonu, soľ a začneme miesiť. Mlieko pridávame podľa potreby. Ja som dala 6PL.

    Kapustníky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vymiesené cesto môžeme nechať odpočinúť pri izbovej teplote 1-2 hod., alebo s ním hneď pracovať. Na pomúčenej doske vyvaľkáme na hrúbku asi 7-8mm, ostrým nožom narežeme vrch cesta do hlbky asi 2mm - urobíme mriežky.

    Kapustníky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vykrajujeme kolieska s priemerom asi 7cm a

    Kapustníky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ukladáme na plech vystlaný papierom. Z tejto dávky mi vyšli 2 plechy.

    Kapustníky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vložíme do vyhriatej rúry 180°C a pečieme asi 15 min. - kým nechytia zlatú farbu. Dobrú chuť :) Je to obľúbený *zákusok* mojich detí, ktoré kyslú kapustu vôbec nemusia :)

    Kapustníky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

denyany
je tu skombinovaných viac mojich obľúbených surovín, takýto recept som ešte nevidela, ale stojí za to vyskúšať ho. už je v kk, som zvedavá, ako sa mi podarí
ailuj82
Ďakujem, tieto kapustníky sú naozaj výborné, trochu kalorické, ale ved je tam aj zdravá kapusta :)
salinka
Este som to nejedla, ale velmi by rada by som to napravila:-)
olinka12
ojój slinky mi tečú veľmi sa mi páči tento recept. Sladké koláče sú už napečené ale toto zajtra upečiem. Už aj ukladám do mojej KK aby som ľahko našla.
marienka44
@Ailuj82 , nepoznam tento recept. Doma kapustniky nepecieme, ale v zav. jedalni som v minulosti ochutnala. Boli s kvasnicami, nie so sodou. A plnka kapustova bola vnutri kapustnika. Takze som prekvapena tymto postupom. Musela by som ochutnat...
irenaw
veľmi sa mi pozdávajú, dnes ich pečiem, napíšem :-)
zlatawa
Prosím ťa pred pečením sa ničím nepotierajú???? Aj tak chytia zlatú farbu? chcela by som ich vyskúšať,ale najprv počkám na odpoveď.....vopred ďakujem.....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia