Margot - kocky

merylin - bez fotkymerylin, 18. decembra 2012
Margot - kocky
Foto: merylin

Ak má niekto z vás rád čokoládu Margot , tak si príde na svoje. Tento recept Margot - kocky sa veľmi podobajú chuťou Zobraziť celý popisAk má niekto z vás rád čokoládu Margot , tak si príde na svoje. Tento recept Margot - kocky sa veľmi podobajú chuťou tejto čokoláde. Treba len vyskúšať a uvidí, že je tá chuť podobná. Margot -kocky sa nepečú.

55
porcií
50 minút
príprava

Suroviny

3 bal.
20 dg
10 dg
40 dg
1 dl
Ozdoba:
15 dg




Postup

  1. 1

    Keksy rozmrvíme najskôr rukou a potom si ich dáme do mikrot.sáčku zaviažeme ho a valčekom ich rozdrvíme ne prach.

    Margot - kocky - obrázok 1
  2. 2

    Heru si vymiešame na hladko.Potom uvaríme cukor s vodou na sirup.Keksy zalejeme horúcim sirupom. Pridáme kokos.múčku ,rumovú aromu a heru.Všetko dobre vypracujeme ručne ,aby vzniklo cesto. Ak je cesto suché ,tak pridáme si štamprlík teplej vody./ ja som ho pridala/.

    Margot - kocky - obrázok 2
  3. 3

    Teplé cesto sformujeme na alobale na plát vysoký 1,5 cm /mne vyšiel dlhý 27cm a široký 20 cm /. Potom ho dáme na 2 hodiny do chladničky, aby nám stuhol.

    Margot - kocky - obrázok 3
  4. 4

    Po stuhnutí si ho polejeme čokoládovou polevou,necháme zaschnúť.

    Margot - kocky - obrázok 4
  5. 5

    Potom si nakrájame plát na rovnaké kocky. Vyšlo mi 55 kusov Margot - kociek.

    Margot - kocky - obrázok 5
  6. 6

    UPOZORNENIE !!! Ja len chcem pripomenúť, ak ich chcete robiť teraz niekto na Vianoce , tak ich ešte nerobte, lebo by ste ich mali suché, okraje by oschli, ja som ich robila dnes ,ale dala som si ich ešte do mraziaku a vytiahnem si ich až v pondelok ,ak niekto ich chce robiť stačí ich robiť v sobotu, alebo v nedeľu. To som len chcela pripomenúť, DAKUJEM.

Diskusia k receptu

dodo46
Ty si taký lakomec ako bosorkat. Ta tiež dáva jeden malý rohlíček ako jednu porciu. No ďakujem vám pekne. Neviem čo vám na to hovoria hostia, ale asi sú sklamaní. Tohoto by som dokázal spratať pol plechu.
babkamt
Aj ja som si recept uložila. Príležitostne vyskúšam.
denyany
ďakujem za recept, Margot je jedna z našich najobľúbenejších. už som uložila do kk a rada ich vyskúšam. len neviem, či na Vianoce. pekávam totiž len 3-4 druhy a mám odtiaľ vybratých hádam aj 15! tak urobíme výber, čo už?
medulienka122
Ja to milujem, ako na každú fotku pripíšeš legendu, je to super, že aj neznalým vecí je celkom jasné, o čo ide... Ale k receptu: dobručký:-))). Keďže je nepečený, nechávam v talóne, minulý rok nám v celom valale vypadával prúd, takže sa zíde...
mesiar50
Cokoladu margot zboznujem
Krasne nafotene zrozumitelny vyklad
Mam dalsi recept do KK.Dakujem
orchidea
máš ich ozaj vydarené...recept mám aj ja už dávno, ale neskúšala som ho, pekne si ho spracovala, určite vyskúšam podľa teba...
1x cima93
martamm
Krásne a oceňujem jednoduchý postup, ukladám a veru prídu na rad u nás :)
klaura
toto bude určite našim chutiť ... urobím v sobotu ... :)
a ďakujem za inšpiráciu ...
danda3
Takéto recepty mám rada, vyskúšam.♥
dodo46
Margotky - odskúšané - perfektné
Pridal som do nich mleté arašidy čo mi zostali z horaliek.
Nemám ich moc vysoké - dal som ich na väčší plech , ale chuťovo vynikajúce. Doporučujem všetkým.
merylin
dodo46 no tak paráda..wow,, takže som rada že sa ti podarili a ešte si pridal aj obrázok no fááájn...-krása..
evanaaa
Pamätám sa, muž keď šiel k mame na návštevu, vždy mi po ňom posielala Margotky, nejak som ich neobľubovala, aj som už šomrala, nech ich nenosí. No a teraz, aj keby som chcela, už ich nemôžem, sú aj dosť sladké.
dodo46
@merylin
moje baby ti ďakuju za recept - no nie sú moc trvanlivé- padli za 1 deň.
Nechápeme ako teda môžu obschnúť.
merylin
dodo46 -- tak potom nemali kedy obschnúť, ked ste ich už spapali :-)) hlavne že chutili čo ma moc teší a vydarili sa.
mollis
Margotky zbožňujem a keď som našla tento receptík, tak som ho potešila, že ho aj vyskúšam teraz cez sviatky, takže dnes som ho teda urobila a pridala som doň navyše hrozienka, je vynikajúci a určite bude patriť medzi obľúbené recepty :)
merylin
mollis tak to ma naozaj potešilo,že si ho spravila, áno oni sú veľmi chutné tieto margotky, ako píšeš, aj nám moc chutili a ešte máme aj na Silvestra a Nový rok.
denyany
Dnes som margotky urobila a veľmi nám chutia, najmä manželovi.