Išelské tortičky

renka73 - fotkarenka73, 12. decembra 2012
Išelské tortičky
Foto: renka73
78 tortičiek
porcií
8 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
350 g
100 g
210 g alebo maslo
25 g
60 g pomleté
1 ks
1/2 KL
Plnka:
100 g
100 g mleté
1 PL
2 PL
2 ks




Postup

  1. 1

    Cesto:Všetky suroviny vymiešame na hladké cesto a dáme do chladničky na hodinku.

    Išelské tortičky - obrázok 1
  2. 2

    Plnka:vymiešame žĺtka s cukrom,pridáme orechy,rum a džem.Zamiešame a hotovo.

    Išelské tortičky - obrázok 2
  3. 3

    Cesto rozvaľkáme a vykrajujeme kolieska.Ja som vykrajovala s priemerom 3,5 cm.Vyšlo mi 156 koliesok po zlepení 78 tortičiek :) Dáme na plech s papierom na pečenie a pečieme v predhriatej rúre.

    Išelské tortičky - obrázok 3
  4. 4

    Upečené a vychladnuté plníme plnkou,namáčame v čokoláde a zdobíme podľa vlastnej fantázie.

    Išelské tortičky - obrázok 4
  5. 5

    Zdobenie :)

    Išelské tortičky - obrázok 5

Diskusia k receptu

smajliqa
ahoj @renka , vydrzia Ti v pohode do Vianoc?? skladujes ich tak ako linecke kolieska???
anina6
ako dlho vydrží tá plnka, ked sú v nej surové žltka?
terik
Sú krásne, ja ich tiež robievam a mám ich pod názvom írske tortičky, plním ich aj zvyšným krémom, ktorý mi zostane, pridám do krému trochu rumu /umu/ a aj tak sú krehké a chutia.
renka73
Ďakujem za milé komentáre :) vydržia nám do nového roku :) a sú výborné nič sa im nestane a ani nám :)skladujem ich v doze tak ako linecké a na balkóne lebo do chladničky by sa nám nezmestili :))@terik ,presne tak.Aj ja tak robievam keď mi ostane krém :)
isabel2
Ja som ich zvykla plniť len ribezľovým džemom, polovičku vyskúšam podla Teba.Mám recept bez kakaa,každé Vianoce ich pečiem a ako vravíš vydržia dlho.
mimiandy
ahoj chcem sa opýtať či sa plnka z tých žltok nepokazí do vianoc ked ich spravím cca o týžden a viac skor..dakujem
evanaaa
@mimiandy , upeč si len kolečká a plň ich tesne pred sviatkami, do podobných, aj lineckých a iných sa plnky dávajú až neskôr. @renka73 , máš ich pekné, ako aj ostatné tvoje pečivko.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia