Môj adventný kalendár fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 2. decembra 2012

Pre vnúčatká moje milované som urobila adventný kalendár a takto vypadal.

Suroviny

Perníkové cesto:
100 g (alebo heru)
250 g
500 g
2 ks
2 PL
2 PL
1 PL
1/2 ČL
trocha
podľa potreby




Postup

  1. 1

    Najprv som si urobila marcipánové postavičky a stromčeky. Marcipán som si urobila cukríkový čo sa už nebudem opadovať.

    Môj adventný kalendár (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Potom deda mráza a balíčky

    Môj adventný kalendár (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Zatiaľ sa mi perníkové cesto chladilo, mala som ho v chladničke asi 3 hodiny a dobre sa mi s ním pracovalo a čo sa čudujem nie je tvrdé. Teda zo začiatko asi jeden deň bolo ale teraz je výborné aj bez toho aby zrelo niekoľko hodín dní alebo týždňov.

    Môj adventný kalendár (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Upečené všetko čo som potrebovala.

    Môj adventný kalendár (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    No a teraz už som len skladala. Nenafotila som si žiaľ perníkový základ na čo som to všetko ukladala. Najprv som si ozdobila všetky perníčky a idem na to.

    Môj adventný kalendár (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    A zapĺňala som až som tam dala všetkých 24 balíčkov stromčeky postavičky sane a soby a veveríčky. No a to je výsledok.

    Môj adventný kalendár (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Priblížené. Teším sa čo povedia vnúčatá. Prajem Vám krásne vianočné adventné dni.

    Môj adventný kalendár (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

zdezda
nádherné, si kreatívna, no neviem prečo Dedo Mráz?
hubata
kráásne, obdivujem tvoju šikovnosť, nápaditosť a zmysel pre detaily, čo istotne nebolo ľahké.

izabella929
@sonulienka , tvoj kalendár je ako prekrásna rozprávočka.-)pripomenulo mi to časy, keď bol môj syn maličký, maľovala som mu na veľké plagáty farebné rozprávky a umiestnila som ich nad jeho postieľku...krása a šikovnosť v tomto umení ti fakt nechýba.-)
salinka
To je krasa!!!! Naozaj rozpravka, si velmi sikovna.
sovka62
Máš sa na čo tešiť, celkom vidím, ako najprv zhíknu a potom babičku vyobjímajú a vybozkávajú. To stojí za tú námahu.
zuzik01
ako si pripevnila tie pernicky (domceky) na tu podlozku? pomocou sparadiel?
sonulienka
@zuzik01 áno pomocou sparadiel, zo začiatku som podoprela aj kúskom perníka ale lepšie to držalo sparadkmi a na spodok domčeka som dala ešte bielkovú polevu.
@hates ďakujem.
vavan
ten je milený,nápadite vyzdobený nádhera
helca103
tak tento adventný kalendár je omnoho krajší aj chutnejší ako ten z obchodu
janger
No to sa teda vnucatka iste potesili! Velmi pekne. A ake mas krasne formicky na vyrezavanie.
sonulienka
@janger ďakujem tie formičky si vždy keď niečo vidím dokupúvam napríklad teraz som si dokúpila tie sane a sobíkov a ešte aj iné čo som nemala budem robiť medovníčky.
bibia1
deti museli od radosti bez seba - je to nádherné
irenaw
to je krása, vnúčatká museli mať radosť




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia