Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa fotorecept

mesiar50 - fotkamesiar50, 18. novembra 2012
Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept)
Foto: mesiar50

Nenašiel som v mrazničke nič inšie iba bravčové mleté mäso. Preto som urobil takúto plnku

12
porcií
90 minút
príprava
120 minút
na 200 °C

Suroviny

5 celých krajcov (vopred usušených)
4 dcl (vlažné)
300 g (mleté)
od oka
od oka
podľa chuti
podľa chuti
(žĺtky)
(usmažená)




Postup

  1. 1

    Sušený chlieb namočiť do mlieka. Potom prebitočné mlieko vyžmýkame.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridáme bravčové mäso mleté. Bolo to 300 g.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridaním petržlenovej posekanej vňate, soli, vegety, mletého č. korenia, usmaženej cibuľe a dvoch vajec zmes dobre premiešame.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Naplníme zmes do kurčaťa a aj do stehien, koľko sa len dá. Kura som na dvoch miestach zaistil špáradlami, otočil na druhú stranu a následne som previazal, ako je na tom videu, čo mi poslal radox1 . Pri krku som povedzme mohol aj zašiť, ale sa mi nechcelo a tá plnka sa aj tak spečie do kopy, keď sú tam vajcia a už aj samotné vymiešané mäso má tendenciu sa zlepiť.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Prikryl som kura alobalom a cca hodinku som ho dusil pri 200 st. C. Po hodine som kura odkryl a piekol ešte dobrú hodinu do ružova a asi 4 krát som ho polieval výpekom z kurčaťa.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Po hodine dusenia to vypadalo asi takto.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Po dvoch hodinách to vypadalo už lepšie.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Pokiaľ sa mi kura pieklo, dal som si uvariť zemiaky v šupke. Najprv dobre umyť.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Potom variť asi hodinu. Po 40 min. som v pichol do zemiaka špáradlo, vbehlo do zemiaka a už bolo skoro hotové, nechal som ešte asi cca 15 min pomaličky dovariť.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Dal som na balkón zemiaky, nech sa čím skôr vychladia, po ošúpaní som ich pokrájal na kolečka, usmažil na výpeku z kuraťa a trošku som ich posypal drobnou sušenou petržlenovou vňaťou, keďže tá z mrazničky bola potrebná do plnky.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Prosím a toto je konečný efekt. Vlastne dnešný obed. DOBRÚ CHUŤ PRAJEM.

    Plnka do kurčaťa z bravčového mäsa (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

helca103
Perfektný obed, dala by som sa pozvať.To vykosťovanie je babračka ale ako vidím, námaha sa oplatila. Recept vyzerá veľmi zaujímavo a chutne. Mne by stačilo to kuriatko aj bez zemiakov s kopou zeleniny okolo, ale moji stravníci majú zemiaky radi :-) Chválim aj fotopostup
mesiar50
helca.Ďakujem helca máš pravdu to vykosťovanie je babračka,
ale radox1 my poslal jeden postup kostenie od chrbta robil som to dnes
prví krát aj som to kostill aj som to nahrával na vydeo.Poviem ti,že som sa trochu natrápil.Totiž na tablete som pozeral pepina jak vykosťuje samozrejme som nestíhal za ním tak som si v hlave spravil taký zmätok až jedna radosť.Chcel som to video postrihať ale som to
nevedel program mi stále zamrzol.Alle ak sa podarí vycapím ho na youtube potom poviem kde budete sa všetci válať po zemi.Je tam veľa chýb.Ale pre zmenu by som si dal z tvojich krémešov vyzerajú ozaj skvelo si šikovná.
mesiar50
marijanka.Pekný deň prajem.Aj by som ťa pozval, ale zato Rožňava je od Šiach koľko km?Netrúfam si spraviť odhad.Ďakujem
mesiar50
violetacamorovavďaka,ale aj tvoj detské tiramišu vyzerá veľmi OK
a preto ha nasmerujem do KK.vďaka
medulienka122
mesiar50, to s tým bravčovým mäsom je náhodou dobrý nápad, lebo u nás z pečienky nedajú do úst, krásne sa ti podarilo naplniť, 1*
mesiar50
medulienka Vďaka. podobný recept ako na fašírky,u nás tak isto neradi pečienky.Nechcel som ženu buzerovať aby šla do obchodu ináč by som tam nastrúhal aj tvrdý syr jedna radosť.Do fašírok pasuje okrem iného ešte aj nadrobno nasekaná kápia veď to poznáš záleží aj na fantázii.pekný večer prajem
jarunka
Vykostit kura som este neskusala, hoci sa na to chystam uz davno, no mozno na buducu nedelu to skusim. Vynikajuca papanica s tou plnkou.
mesiar50
jarunka srdečne ťa zdravím na takú dialku.Som rád že ti pasuje moj recept.Stačí vymeniť bravčové meso za pečeňovú
paštéku či už hydinovú alebo bravčovú akurát ju treba
Roztopiť na trochu oleji s cibulkou.Pracovný postup ostáva
ten istý.Nastrúhaný syr na jemno tomu dodá decibeli.
Samozrejme to je už na tebe čo máš rada.
Ešte poznámočka ktým paštétam treba tam dávať pozor
na sol keďže do takýchto výrobkov sa vo večšine prípadov
pridáva v prvom rade sol a koreniny.Prajem pekný deň.
mesiar50
sorry ešte niečo ja som sa učil kura vykosťovať pomocou videí
vďaka týmto vymoženostiam ovládam asi try technologické postupi samozrejme nie je to tak rý.chlo ako na videu ale dá sa to.Ale ako odborník doporučujem ochranné rukavice
proti rezaniu nemusia byť mesiarske tie sú drahé
mesiar50
@medovn íček zdravím ťa akurát taraz konvertujem video ako sa vykosťuje kura sk dabing.Ak my to zobere youtube tak dám vedieť
bude to novšia verzia vykosťovania taká čo používa aj radox1 len je tam
slov.dabing pá
evanaaa
Už by som sa aj aj mala pustiť do toho( učenia) a skúsiť vykostiť kura, zatiaľ viem len stehná, ale dal si nám sem dobrý tip na spôsob " z núdze cnosť",hihi. Mne sa ale páčia tie zemiačky, pekne osmažené, len prečo si ich varil 40 min., mne stačí 20 a niekedy aj menej. Alebo si mal sortu A-čko?
mesiar50
@evanaaaTeraz my spracuvávajú video na youtube čo mám od radox1 v slovenskom dabingu za chvílu je to hotové potom vám napíšem adresu na stránku
mesiar50
Priatelia odovzdal som na zverejnenie moje amaterské video na
stránku youtube už je to zverejnené neni to bohviečo,ale je to
po slovensky je pod menom.:
Ako sa vykosťuje kura
mesiar50
radox-je to OK postup skúsil som si to aj ja na vlastnej koži samozrejme
mne už tie ochranné rukavice chýbaju keďže som sa velmi snažil aby som sa neporezal totižto musel som spraviť čím kratšie video keďže mi ho viackrát odmietli z dôvodu že je dlhé.Program som nemal na zostrih
tak som to robil na dvd rekordéry z akým úspechom nech sa páči pozrieť
mesiar50
zdravím priatelia prikladám ďalšie krátke video
Ako na to-vykostenie kuracieho stehienka.






SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia