Torta k narodeninám fotorecept

mia2404 - fotkamia2404, 18. novembra 2012
Torta k narodeninám (fotorecept)
Foto: mia2404

Suroviny

piškotový korpus:
210 g
210 g
250 g
7 ks
140 ml (vlažná)
140 ml
1 a 1/3 bal
2 bal
plnka:
1 ks (ľubovoľný)
 (poprípade sirup rozriedený s vodou)
3 ks
3 bal
1 PL
 (alebo ananás atď. - podľa potreby)
100 g (alebo práškový)
500 g
na ozdobenie:
 vyšlahané nad parou s cukrom
punčová plnka na prsia:
4




Postup

  1. 1

    Vyšlaháme žltky s cukrom a pri šlahaní pridávame vodu a olej, potom múku s práškom do pečiva a nakoniec vyšlahané bielky.

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pečieme na 180 st.

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na prsia som urobila punčovú plnku: z piškóty zo 4 vajec potom som pridala rum, citr. šťavu, maslo a džem. Treba to urobiť deň predtým, ja som prsia dala do mističiek.

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    piškótu som prerezala a natrela džemom

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Krém: džús alebo šťava z kompótu, z ktorého si odoberieme 200 ml a rozmiešame v ňom pudingy a žltky, nalejeme do hrnca, v ktorom sme zohriali zbytok šťavy ä džúsu s cukrom. Uvaríme hustý krém a pridáme citr. šť. a troška masla - zbytok masla dáme do vychladnutého pudingu.

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Srdce natrieme krémom a pridáme na vrch ovocie.

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Priložíme rozrezaný korpus, ktorý sme natreli džemom.

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Krémom natierame celý korpus a dáme na vrch prsia :-), ktoré tiež troška natrieme s krémom.

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na rad prišiel manžel, ktorý mi pomáhal vymiešať poťahovú hmotu z cukríkov marshmallow.

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    a už len dostať poťahovú hmotu na tortu :-)

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Na bradavky som použila lentilky a okolo bradaviek kakaový prášok,,, neni to síce dokonalé ale na prvý pokus :-)))))

    Torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

gordonko
petra69@ ... nevkusu ????? to je vec názoru videl som už 3 takéto torty a môžem povedať, že boli naozaj pekné a zožali úspech ..... no a ak Ti vadí ,,nahé prsia,, máš smolu je ich vidieť hoci kde na sochách , obrazoch atd. .... alebo , že by si zo závisti ??????????
fany1602
super!aj sa chystám na takúto tortu upiecť ale nemám odvahu!!
mia2404
@fany1602 : nič zložité to neni , jedine poťahová hmota , ale ked sa nepodarí ešte stále sa to dá riešiť natrieť krémom a posypaťfarebným kokosom :-))))
kajlinka
Prosím mia na tomto programe sú prihlásene deti, napriklad ja a prosim taketo torti tu nedavaj!!!!!!!!!!!!! ale musim vas pochvalit za prácu.
mia2404
@kajlinka : musím ťa sklamať , zatial to zakázané neni a takéto torty vidíš všade na nete aj inde :-)
geneviv
no moje deti sa teraz pucia od smiechu,mam 3,5rocnu dcerku ktoru stale kojim a tak som jej navrhla ze jej takuto tortu spravim a tak bude mat mamkine prsia pre seba,a ze ked ich spapa tak viac mliecko nebude:-)))diky za inspiraciu.mala suhlasila hned:-))
simonecka182
Dobrí den cela som sa spytat ked ste si robili to ceesto na prsia piekli ste to uz vtich miskach alebo najskor na plechu a potom ste to potrhali a teple dalii o misiek alebo ako chcela by som urobit mužoii k narokam dakujem
simonecka182
Dobrí den cela som sa spytat ked ste si robili to ceesto na prsia piekli ste to uz vtich miskach alebo najskor na plechu a potom ste to potrhali a teple dalii o misiek alebo ako chcela by som urobit mužoii k narokam dakujem
jawuska
Nechápem,čo je krásne na tejto torte...veď to sú intímne veci...neviem si predstaviť,že by niekto upiekol mužské prirodzenie...by som sa prepadla od hanby dať niekomu takúto tortu




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia