Kávové zrná

lelika23 - fotkalelika23, 10. decembra 2009
Kávové zrná
Foto: lelika23

Ak ste aj vy kávičkári, určite oceníte recept na výborné kávové zrná.

Suroviny

3 balíčky
100 g
1 balíček
100 g
0,5 dl
5 lyžíc
50 g
2 lyžice




Postup

  1. 1

    Keksy rozdrvíme a zmiešame s ostatnými surovinami. Vypracujeme polotuhú hmotu, ktorú dáme do chladničky stuhnúť.

  2. 2

    Po vybratí z chladničky, vytvarujem valček, ktorý nakrájame na kolieska. Do každého zabalíme jedno kávové zrnko a koliesko vytvarujeme do tvaru zrna.

  3. 3

    Nakoniec každá jedno polejeme čokoládovou polevou a necháme stuhnúť.

Diskusia k receptu

nyja
Toto je moja obľúbená mňamka. Ja do tej zmesi dávam ešte trocha džemu. :)) Na obrázku ich máš krásne, vydarené :))
eelvie
ten recept je nenarocny, a urcite ho vyskusam.... cela rodina mame radi kavove zrna, tak myslim ze sa po nich len zaprasi... :))
ewitka123
tak tento recept určite vyskusam su krasne a určite aj chutne pridavam do KK
zankalh
Akym mnozstvom vody zaliat kavu?A potom to zmiesat cele s tou zmesou?Myslim tym kavu aj s vodou,alebo to mam predcedit a len cistu kavu???Dakujem za odpoved
katerin
Vypadaji skvele,urcite vyskousim,jen bych se chtela zeptat,kdyz mam istantni kafe,tak kolik toho dam?U nas (spanelsko) nemaji marina keksy,dala bych jine jen potrebuji vedet kolik gramu ma jeden balicek tech keksu?A kolik zrn asi tak vyjde?Dekuji za odpoved.
ebetka
Ja som ich robila uz treti krat, su super a pekne vyzeraju.
pivonka
Prvý raz som robila tieto zrná, ale sú vynikajúce, naozaj špička a to mám vysoké nároky na zákusky. Už keď som urobila tú zmesku to bolo výborné. Na polevu som použila maslo a čokoládu no a teraz mi pripomínajú fajnové bonbóny, ale móóóóc fajnové. Ďakujem za recept a nechápem, prečo tam nemáš plných 5 *. Ja ti ich dám určite!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia