Kanadská ruža fotorecept

mijaita - fotkamijaita, 9. novembra 2012
Kanadská ruža (fotorecept)
Foto: mijaita

Recept je přinejmenším 60 let starý. Jednoduché, přesto velmi dobré jídlo.

Suroviny





Postup

  1. 1

    Rýži uvaříme tak, aby byla sypká.

  2. 2

    Čočku drobnou nebo klasickou přes noc namočíme, deset min povaříme ve větším množství vody, přecedíme a dovaříme v utěrce na pařáku. Čočka pak bude také sypká.

  3. 3

    Na sádle osmažíme na kroužky pokrájenou cibuli .

  4. 4

    Na závěr nařežene konce klobásy tak, aby se při pečení rozevřely do kytičky.

  5. 5

    Na talíř servírujeme čočku i s rýží společně, ozdobíme klobásou a cibulovými kroužky. Omastíme výpekem z klobásy.

Diskusia k receptu

kuchticka
Pekny recept, ale u nas nebude tak dobry- chybi mi to domaci sadlo, ktere v recepte dela divy (chutove). Klobasu nejim, ale manzelovi bych to takto mohla naservirovat a sobe misto klobasky opecu kousky tofu na paprice a take si udelam z toho ruzi. Dik za recept.
mijaita
Kdyz na to prijde, samotna cocka s ryzi a s opecenou cibulkou je take dobra, ale je to skoda. @kuchticka nemusis mastit, kdyz budes mit mastnejsi klobasu, pusti tuk, ktery pouzijes.
alena45
ryžu s čočkou si občas robievam, ale jem ju len s hruškovým kompótom. To je potom úplne iná chuť. S klobáskou a cibuľkou by mi to jedli aj iní.
jajasa
ja robievam ryžu s fazuľou, ale mám to také lepkavejšie, nie sypké...tiež je to mňamka...tento receptík vyzerá úžasne a isto aj dobre chutí
marcy
tradičné suroviny nesklamú,aspoň u nás veľký úspech....len potom častejšie vetráme,to isté po kapuste,či hrachu ,hi,hi :-)))
douglas
Sypka cocka je vyborna mnamka, len som nevedela ako sa vari :).
irenaw
veľmi sa mi to pozdáva, staré recepty bývajú najlepšie ;-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia