Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie fotorecept

palokuchki - fotkapalokuchki, 17. novembra 2012

Tento zemiakovy kolac je chutny sam ako postne jedlo, ale moze sa podavat aj ako priloha k pecenemu alebo vyprazanemu masu.

40 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

cesto:
280 g
150 g
1 ks
2 PL
plnka:
20 g
1 ks
2 strúčiky
100 g
2 ks
1 ks




Postup

  1. 1

    Do misky som si dala muku, maslo, sol a rozmarin. Uvedene suroviny som najprv spolu spracovala na mrvenicku.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do takto spracovaneho masla s mukou som pridala vajicko.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vsetko sa mi pekne spojilo na jemne cesto. Cesto som zabalila do potravinarskej folie a takto som ho nechala odpocivat 30 minut.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Plnku som si urobila tak, ze som najprv poprazila na masle na kolieska nakrajany por.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na poprazeny por som pridala roztlaceny cesnak a este som to chvilku, asi minutu spolu poprazila.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Por som odlozila zo sporaka a nechala som ho vychladnut. K vychladnutemu poru som potom pridala rozmrveny feta syr.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Cesto som odbalila z potravinarskej folie a dala som si ho medzi dva papiere na pecenie.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Cesto sa mi takto velmi dobre valkalo. Rozvalkala som ho na priemer asi 30cm.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Vrchnu cast papiera som odlozila a cesto aj zo spodnym papierom som prelozila na plech v ktorom budem tento kolac piect.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na rozvalkane cesto som najprv rozotrela porovu plnku s feta syrom. Plnku som dala tak, ze som nechala asi 3cm cesto volne po celom obvode. Na plnku som potom naukladala zemiaky, ktore som so supkou najprv dobre umyla a nastruhala na tenke platky.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Volne cesto po obvode som pomocou papiera nadvihla a prelozila na plnku. Zemiaky som posolila, pokorenila, posypala rozmarinom a pokvapkala olejom. Boky cesta som potrela rozslahanym vajickom.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Zemiakovy kolac som piekla vo vyhriatej rure 180C 30 minut. Upeceny kolac som vybrala na mriezku a nechala som ho vychladnut.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Ked kolac vychladne, mozeme ho podavat. Myslim, ze namiesto feta syr sa moze dat aj tvaroh.

    Zemiakovo pórový koláč - Potato and leek pie (fotorecept) - obrázok 13

Diskusia k receptu

lusinkab
Ukladam :-) taketo mame radi a tie zemiacki na tom su krasne naukladane
iva63
toto je pre mňa niečo úplne nové, fajnotka-:) a to ako si naaranžovala tie zemiaky, to je úplné umelecké dielo...chválim!, už som si recept uložila...
tiginko
vyborne suroviny a chute. U teba ma vzdy fascinuje farba - ci uz vajicok, alebo masla. Tak neviem, ci to nahodou neupravujes vo photoshope...just joke :-). Ulozene, dakujem za recept
zitar
Tak toto naozaj musia jesť aj oči, krásne a chuťovo isto vynikajúce.
valeri
No ten vyzerá tak fantasticky, že ani náááááááhodou nemôže byť zlý. Škoda, že som varechu otvorila až teraz, keď už som postavila variť obed, určite by som urobila toto. Myslím, že namiesto fety možno dať aj hocijaký tvrdý nastrúhaný syr. Ale aj fetu mám v chladničke :-)). 7Ukladám.
palokuchki
Velmi ma potesili vase komentare. Dakujem vam za ne. Som rada, ze sa vam recept paci. @tiginko , no taka som az neni dobra s photoshopom. Zatial si viem fotky len zmensovat a ukladat . No ale ja viem, ze si len zartovala. Tie vajicka aj maslo su naozaj take zlte.
monzet
Tak toto je vynikajúci recept...Veľmi sa mi páči.
evusik
nielen krásny ale určite aj chutný :-) palček hore :-)
izabella929
@palokuchki , videla som tento recept na jednej zahraničnej stránke a veľmi som nad ním uvažovala, lebo sa mi páčil.-) paráda Danielka.-)všetko vynikajúce suroviny.-)
jerica
@palokuchki Danielka , teraz otvorím môj laptop a čo nevidím ,krása nevídaná , to ma nenechá ľahostajnú, tvoj recept je zas bezkonkurenčný , originálny a pritom prudko výbornýý.!!!!
babav
Danielka, zasluzis si velku pochvalu za vynikajuci recept,ktory lahodi nie len oku ...iste velmi chutny!
helca103
Vyzerá to ako krásny kvet, nádherne spracované a ten výsledok paráda. Máš veľmi šikovné ruky :-)
palokuchki
Este raz vam vsetkym dakujem za vase komentare. @izabella929 , tu su taketo kolace, paje velmi oblubene. Na internete najdes naozaj hromadu podobnych receptov.
zenfira
Tak to vyzera fantasticky! Najblizsie vyskusam, uduseny por zboznujem, doma robievam taku slanu strudlu - porovo-tvarohovu, takze tento Tvoj receptik je uplne na nas vkus-chut. Dakujem za receptik.
neposed
prekrasne na pohlad, zlozenim same dobroty, no proste super, co viac dodat.
garanco
Pekne pripravené, zrozumiteľný postup, ale len jedna chyba - že to jedlo je iba na obrázku!(haha). Ukladám a príležitostne urobím.
danielas
Aj odo mňa ide do Tumbarumba veľká pochvala. Mám rada tvoje recepty. Uložím,urobím,ďakujem,dám vedieť. Danielku zdraví menovkyňa
palokuchki
Dakujem vam za vase mile komentare. @zenfira , to som rada ze som vam ulahodila. @neposed , @garanco , ake mile. @danielas , dakujem za pozdrav a mile slova. Budem rada, ked das vediet ci vam chutilo. Myslim, ze nas varechacok co mame spolocne meno Daniela je nas tu viacej. @daniela142 , ze mam pravdu. S tou bryndzou to bude tiez dobre.
janazjarku
Nádherné !! Až dnes som to našla na FB akurátne na toto obdobie si šikovnica a dráždiš ma tými žltučkými domácimi vajíčkami .-)
ethanel
Krasne spracovany recept a fotografie tiez, urcite chutil fantasticky.
hanelore
Ahoj, v sobotu som ho konečne upiekla, chutilo nám, budem robiť častejšie :)
marijanka712
krásne spracované a vynikajúci nápad myslim si že by to išlo aj s brydzou ponúka vela možnosti skratka 1 receptik




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia